چیلان گزارش تازه انجمن جهانی فولاد را بررسی کرد:کارنامه تولید فولاد دنیا در سال ۲۰۲۰/ ایران پیشتاز رشد تولید فولاد در دنیا/ روسیه جای آمریکا و ترکیه جای آلمان را گرفت + نمودار
تازه‌ترین گزارش انجمن جهانی فولاد حاکی از رشد ۱۳.۴ درصدی تولید فولاد خام ایران در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ است. همچنین تولید فولاد خام ایران در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ رشد ۱۹.۶ درصدی را نسبت به ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ تجربه کرده است.

به گزارش  چیلان ، آمارهای «وُرلد استیل» نشان می‌دهد که ایران در سال ۲۰۲۰ بیشترین رشد تولید فولاد را در میان تولیدکنندگان بزرگ فولاد دنیا داشته است. جایگاه ایران در میان تولیدکنندگان بزرگ فولاد در سال ۲۰۲۰ تغییر نکرده و ایران همچنان در رده دهم قرار دارد. شیوع کرونا باعث شده تا در سال ۲۰۲۰، روسیه جای آمریکا را بگیرد و چهارمین تولیدکننده فولاد دنیا شود و ترکیه نیز با یک پله صعود بر جای آلمان نشسته و جایگاه هفتم تولید فولاد جهان را از آن خود کرده است.

تولید فولاد خام ایران

میزان تولید فولاد خام ایران در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، ۱۹.۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۱۹ افزایش یافت و به ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تن رسید.

همچنین، ایران در سال ۲۰۲۰، ۲۹ میلیون و ۳۰ هزار تن فولاد خام تولید کرده که در مقایسه به رقم سال ۲۰۱۹ (۲۵ میلیون و ۶۰۹ هزار تن)، رشد ۱۳.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش ۰.۹ درصدی تولید فولاد خام در جهان

به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۲۰، یک میلیارد و ۸۶۴ میلیون تن بوده که نسبت به سال ۲۰۱۹، کاهش ۰.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

از نکات مهم گزارش انجمن جهانی فولاد این است که تولید فولاد خام چین (بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد دنیا) در سال ۲۰۲۰، بالای یک میلیارد تن تثبیت شده است. علی‌رغم شیوع ویروس کرونا، تولید فولاد خام چین با رشد ۵.۲ درصدی به یک میلیارد و ۵۳ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ رسید.

شیوع کرونا باعث شده تا ترکیب ۱۰ تولیدکننده برتر فولاد دنیا در سال ۲۰۲۰ عوض شود. رشد تولید فولاد خام روسیه در سال ۲۰۲۰، ۲.۶ درصد بود و این کشور با نصاحب جایگاه آمریکا، به تولیدکننده چهارم فولاد در دنیا تبدیل شد. تولید فولاد خام آمریکا در سال ۲۰۲۰، ۱۷.۲ درصد کاهش یافت.

رشد تولید فولاد خام ترکیه نیز در سال ۲۰۲۰، ۶ درصد بود و ترکیه نیز موفق به تصاحب جایگاه آلمان (جایگاه هفتم) شد. تولید فولاد خام آلمان در سال ۲۰۲۰، ۱۰ درصد کاهش یافت.

تولید فولاد خام ایران، چین، ترکیه و روسیه در میانه بحران کرونا، صعودی بوده است که از میان این چهار کشور نیز در سال ۲۰۲۰، بیشترین رشد تولید فولاد خام متعلق به ایران بوده است.

نمودار زیر تولید فولاد خام ۱۰ تولیدکننده برتر فولاد دنیا در سال ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد:

تولید فولاد 2020

2

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴
شناسه مطلب : 34574
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی