خبر خوب فولاد اکسین برای انبوه سازان مسکن
با تولید محصولات خاص فولاد اکسین خوزستان تا حدود 50 درصد هزینه های اسکلت فلزی کاهش خواهد یافت.

به گزراش  چیلان ، در هشتمین کنفرانس ملی فولاد و سازه طرح پژوهشی سبک سازی اسکلت فلزی با فولادهای پراستحکام ارائه و توانمندی های تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان در حوزه های متالوژی معرفی شد.

عبدالرضا محمود پور، مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در خصوص طرح پژوهشی سبک سازی اسکلت فلزی با فولادهای پراستحکام ارائه و توانمندی های تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان در حوزه های متالوژی گفت: طرح پژوهشی سبک سازی سازه های فولادی در قالب یک پروژه تحقیقاتی به همکاری کارشناسان شرکت فولاد اکسین خوزستان (کارفرما) و تیم تحقیقاتی دانشگاه شهید چمران (پیمانکار) اجرا گردیده است. این طرح که در خصوص تاثیر به کارگیری فولاد پرمقاومت ST52 به جای ST37 می باشد در دو فاز تحلیل تاثیر نوع بارگذاری و نوع گرید فولادی بر وزن و قیمت سازه و بهینه سازی وزن چندین نوع ساختمان فولادی با استفاده از ورق های تولید شده شرکت فولاد اکسین خوزستان می باشد.

وی افزود: در مورد کاهش وزن و قیمت سازه در سه گونه فولادی در ستون با فولادST37 وزن فولاد مصرفی ۴۹ درصد بیشتر از ستون ST52 می باشد و قیمت مصالح نیز ۵۶ درصد بیشتر می باشد. همین مقایسه در رابطه با فولادهای ST52 و ST66 نیز انجام شده است که در فولاد ST66 به میزان ۳۲ درصد از وزن مصالح کاهش یافته است و قیمت مصالح نیز ۳۰ درصد کمتر تمام شده است.

محمود پور در خصوص فاز دوم این طرح به بهینه سازی وزن چندین نوع ساختمان فولادی اشاره کرد و گفت: در فاز دوم پروژه به طراحی و تحلیل چندین نوع ساختمان فولادی با استفاده از ورق های تولید شده شرکت فولاد اکسین خوزستان پرداخته شد که در نهایت نتایج حاصله ارائه گردید.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در پایان افزود: با محصولات تخصصی فولاد اکسین خوزستان وزن اسکلت فلزی ما تا ۳۰ درصد کاسته خواهد شد و با استفاده از محصولات فولاد اکسین تا حدود ۵۰ درصد هزینه های اسکلت فلزی کاهش پیدا می کند.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
شناسه مطلب : 16707
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
[,hn :

دستگاه آمریکایی دریل مگنت میلواکی کلا ۷ کیلو وزن دارد از این ۷ کیلوگرم ۵ کیلوگرم آلیاژ فولاد به کار رفته است و تعداد قطعات مکانیکی فولادی آن کمتر از تعداد انگشتان دست است و مدار الکترونیکی آنرا بچه مدرسه ای های فنی و حرفه ایرانی قادر به تولید آن هستند.
این دستگاه که ۵ کیلو آهن دارد به قیمت ۴۰ میلیون تومان به یک ایرانی جهت ساخت اسکلت فلزی فروخته میشود که معادل حدود ۶۰۰۰ کیلوگرم آهن پرمقاومت ایرانی است.
لطفا پیگیری نمایید ((۵ کیلو آهن = ۶۰۰۰ کیلو آهن)) کدام به صرفه تر خواهد بود؟
۱-زمانی که آهن به صورت خام به خارج از کشور صادر میشود و به صورت محصول اینچنینی به داخل وارد میگردد.
۲- یا اینکه این سرمایه ملی صرف تبدیل به فولاد کم ارزش شود و در ساختمانسازیهای بی هدف با اسکلت فلزی گرانقیمت گردد.
۳- یا اینکه به جای اینکه فولاد خام و کم مقاومت تولید کنیم و صادر کنیم ، فولاد پرمقاومت تولید کنیم و با کمک به کارآفرینان، محصولاتی مانند انواع کمپرسور، انواع دریل، انواع فرز و یراق آلات باکیفیت و انواع گیربوکسها و چرخدندهای ماشین آلات ایرانی و ماشین آلات سنگین ، انواع قابلمه های فلزی و وسایل خانگی فلزی و خیلی از این دست موارد که تعداد آن آنقدر زیاد هست که نمیشود در این فهرست آورد را صادر کنیم
من متاسفم بعد از ۴۰ سال هنوز به جایی نرسیدیم که یک دریل ۲ کیلوگرمی، کمپرسور یخچال و … تولید کنیم و صنعت فولاد پرمقاومتمان تا این حد وابستگی شدید به کشورهای دیگر داشته باشد.
با راه اندازی آزمایشگاه تولید آلیاژ پرمقاومت و استفاده از کارکنان باسواد و استادان متالورژی دانشگاههای باغیرت برای کارهای تحقیقاتی کشور بدون درنظرگرفتن هزینه های تحقیقاتی استفاده کنید و کار اجرایی انجام دهید تا به پیشرفت کشور کمک کنید که کشور از دنیا بسیار بسیار عقب است.
با این حال به عنوان یک ایرانی از تلاشهایتان ممنونم.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.