تحویل ۲ هزار تن ورق فولادی برای تکمیل پل عنافچه خوزستان/ خودکفایی فولاد اکسین خوزستان در تامین برق
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اعلام اینکه برای پروژه ورق‌های مورد نیاز پل عنافچه، ۲ هزار تن ورق فولادی در نظر گرفته شده است که ارزش ریالی آن ۶۰ میلیارد تومان است گفت: ورق‌های فولادی پروژه پل عنافچه با گرید ST۵۲ و با عرض حدود ۳ متر توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان جهت تکمیل پل عنافچه در حال بارگیری و حمل به شهر ملاثانی است.

به گزارش  چیلان  و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان امروز سوم خردادماه ۱۴۰۲ مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر و همچنین سالروز افتتاح شرکت فولاد اکسین خوزستان و با همراهی سردار حاجتی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همچنین مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان ۲ پروژه مهم این شرکت کلنگ زنی و یک پروژه در راستای فعالیت‌های اجتماعی در دستور کار قرار گرفتند.

سردار حاجتی در ابتدای این روز پرکار آئین کلنگ‌زنی احداث یادمان شهدای گمنام، گفت: هر آنجا که فعالیت‌های با توسل به شهدا انجام گرفته است بی شک شاهد موفقیت و توسعه بوده‌ایم، از این رو امیدواریم با کلنگ زنی احداث یادمان شهدا در شرکت فولاد اکسین خوزستان و بهره برداری از آن در ایام شهادت حضرت فاطمه (س) شاهد توسعه در کار فولاد اکسین باشیم تا همگان در چند سال آینده از ظرفیت‌های شرکت فولاد اکسین لذت ببرند.

وی ادامه داد: بی‌شک هر انجا که فعالیت‌های بزرگ اقتصادی، اشتغال‌زایی، صنعتی انجام گیرد، مورد شادی خانواده شهدا و خود شهیدان خواهد شد و اینکه شهید گمنام در این مکان دفن شود قطعا باعث برکت در فعالیت‌های شرکت فولاد اکسین خواهد بود.

سردار حاجتی به اشاره به عملیات آزادسازی خرمشهر گفت: در سوم خردادماه رزمندگان اسلام در یک عملیات پیچیده و گسترده و در ۲۵ روز و ۴ مرحله توانستند خرمشهر را آزاد کنند، این در حالی است که نیروی بعث عراق با فرماندهان خود ادعای فتح خرمشهر را در ۳ روز داشتند و در همان عملیات ۱۹ هزار نیروی حزب بعث خودشان را تسلیم کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان داشت: رشادت‌ها و جوانمردی سربازان ۱۸ -۱۹ ساله و فرماندهان جنگ باعث شده امروز ما آزادانه در ایران زندگی کنیم و بتوانیم برای آبادانی و توسعه این کشور تلاش کنیم و آوازه قدرت ایران اسلامی در تمامی ابعاد در دنیا بپیچد که این مایه سرافرازی و خشنودی شهدا خواهد بود.

وی گفت: شهدا بی شک باعث عزت و آبرو بخشیدن به کشور شده اند و هر آنجا که فعالیت با نام شهدا باشد کشور توسعه خواهد یافت، زیرا ما معتقدیم فرمایش امام مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد حقیقت دارد و خداوند لطفش شامل حال ما شده است.

حاجتی در پایان گفت: آرزوی ما برای شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال افزایش تولید و مهار تورم، رکورد شکنی در تولید و رفع نیازهای کشور است.

همچنین مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار کرد: پیوند قهرمانان کشور که در جنگ جانانه ایستادند و از کشور دفاع کردند با قهرمانانی که جانانه پای تولید ایستاده‌اند و دست از تلاش برنمی‌دارند پیوندی زیبا و عمیق است و امیدواریم بتوانیم در سال رشد تولید در کنار همکاران و دوستان و با قدوم شهدا به آنچه که این شرکت استحقاق دارد دست یابیم.

وی ادامه داد: در این مسیر جا دارد از حمایت‌های سردار حاجتی که در شرکتهای تولیدی حضور می‌یابند و باعث دلگرمی و انگیزه می شوند تقدیر و تشکر نمائیم.

آیین کلنگ‌زنی احداث پست برق شرکت فولاد اکسین خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در خصوص پروژه احداث پست برق داخلی و کلید خانه ۲۳۰ به ۳۳ کیلوولت شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار کرد: این پروژه با ارزش ۵۲۹۲۶۶۳ یورو و به ارزش ریالی ۴۵۸ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ۴۵۳ هزار ریال و به مدت یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمدی در ادامه به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح باعث تامین برق پایدار و کاهش توقفات اضطراری خط تولید، تولید بار شبکه برق شهری ناشی از اتصال مستقیم پست برق ۴۰۰ کیلو ولت بالا دستی آرنا، ایجاد زیرساخت لازم برای تامین برق طرح‌های توسعه فولادسازی و احیا مستقیم، امکان اتصال به نیروگاه داخلی و کاهش استهلاک و هزینه تعمیرات و نگهداری کلید خانه می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از ایرادات استفاده از شبکه برق سابق افت ولتاژ و آسیب به خط تولید و کاهش تولید بود که امیدواریم با راه‌اندازی و افتتاح این پروژه شاهد موفقیت و توسعه در تولید شویم.

عمل به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت؛ ساخت و ارسال ورق‌های مورد نیاز پل عنافچه

همچنین در آخرین فعالیت در روز پرکار فولاد اکسین، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان به همراه سردار حاجتی با حضور در محل بارگیری و حمل ورق‌های فولادی ساخت پل عنافچه از روند این اقدام بازدید به عمل آوردند.

مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در حاشیه این اقدام که در راستای عمل به فعالیت‌های اجتماعی انجام می‌شد ضمن تشکر از همدلی و همراهی مسئولین استانی، استاندار محترم و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: ورق‌های فولادی پروژه پل عنافچه با گرید ST۵۲ و با عرض حدود ۳ متر توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان جهت تکمیل پل عنافچه در حال بارگیری و حمل به شهر ملاثانی است و انشالله بتوانیم در آینده نزدیک شاهد تردد مردم منطقه محروم عنافچه از روی این پل باشیم تا مخاطرات تردد با قایق از بین برود.

وی بیان داشت: برای این پروژه ۲ هزار تن ورق فولادی در نظر گرفته شده است که ارزش ریالی آن ۶۰ میلیارد تومان می‌باشد.

همچنین در ادامه دکتر جابر بنی تمیم، مدیر پروژه پل عنافچه گفت: اگر خواسته باشیم به تاریخچه پل شناور اشاره کنیم باید بگویم که بیش از ۱۵ سال ۳۸ روستا به اضافه بخش شعیبیه برای تردد مجبور به عبور از رودخانه بودند که بعضا بدلیل مخاطرات پل شناور که به هنگام سیلاب تخریب شد، ساکنین این روستاها با مشکل تردد روبه رو بودند.

وی ادامه داد: همچنین دانش آموزان برای ادامه تحصیل خود با مشکلات فراوانی روبه رو بودند که خوشبختانه با پیگیری نمایندگان مجلس، استاندار خوزستان و فولاد اکسین و راه شهرسازی و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار است به سرعت این پروژه به بهره برداری برسد و امروز بیش از ۴۰ درصد کار فوق انجام گرفته است.

مدیر پروژه پل عنافچه گفت: این پروژه مزین شده است به نام سالروز آزادسازی خرمشهر و ما در سوم خرداد ماه برای بار اول شاهد بارگیری و حمل ۲۱۰۰ تن ورق‌های فولادی به شهر ملاثانی هستیم.

بنی تمیم در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و کارگران و پرسنل خدوم شرکت فولاد اکسین خوزستان تصریح کرد: این عزیزان شایسته تقدیر هستند، زیرا ورق‌هایی را برای احداث این پل در نظر گرفته‌اند که دارای استاندارد جهانی هستند و به صورت شبانه‌روزی برای رفع مشکل مردم پای کار تولید ایستادند.

2

تاریخ انتشار : ۴ خرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۸
شناسه مطلب : 50136
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی