تفضلی در گفتگو با چیلان: تولید فولاد شادگان در سال ۹۷ بیش از دو برابر می شود
تولید آهن اسفنجی در فولاد شادگان تا اواسط بهمن ماه 215 هزار تن بود و انتظار می رود تا پایان سال رقم بودجه تعدیلی یعنی 300 هزار تن را به ثبت برساند.

عباس تفضلی، مدیرعامل فولاد شادگان در گفت و گو با  چیلان  ضمن اعلام این خبر که انتظار می رود این شرکت تا پایان سال به تولید ۳۰۰ هزار تن محصول دست یابد گفت: اواخر سال ۹۵ که بودجه سال ۹۶ در مجمع به تصویب رسید و قرار بود تولید از اواخر خرداد ماه شروع شود، پیش بینی ۴۰۰ هزار تن تولید در سال جاری را داشتیم اما با توجه به عارضه ای که در شهریور ماه رخ داد و موجب شد کارخانه به مدت ۲.۵ ماه متوقف بماند در ۶ ماهه دوم بودجه تعدیلی را اعلام کردیم و پیش بینی تولید را به ۳۰۰ هزار تن کاهش دادیم.

وی با اشاره به اینکه تا اواسط بهمن ماه تولید فولاد شادگان به ۲۱۵ هزار تن رسیده است گفت: امیدواریم تا پایان سال هدف بودجه تعدیلی یعنی تولید ۳۰۰ هزار تن را داشته باشیم.

تفضلی درباره برنامه تولید سال ۹۷ فولاد شادگان نیز اظهار داشت: با توجه به مشکلی که امسال رخ داد احتمال می رود در سال آینده نیز یک ماه توقف در خط تولید کارخانه داشته باشیم. با در نظر گرفتن همین یک ماه توقف، تولید ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی برنامه سال آینده ما خواهد بود.

وی درخصوص دلایل توقف در سال ۹۶ و همین طور پیش بینی توقف در سال ۹۷ گفت: دلیل توقف هات اسپاتی (Hot Spot) بود که در بدنه کوره در اثر مشکلات ناشی از نسوزها اتفاق افتاد. لذا احتمال می رود نسوزها و کوره را در خرداد ماه یا تیر ماه سال آتی به طور اساسی مورد بازسازی قرار دهیم.

مدیرعامل فولاد شادگان در ادامه گفتگوی خود با  چیلان  به موضوع فروش نیز اشاره داشت و گفت: آهن اسفنجی تولید شده در کارخانه فولاد شادگان به فولاد خوزستان فروخته می شود که دو دلیل در این امر دخیل است اول آنکه خوزستان به عنوان واحدی که در نزدیکی ما قرار دارد نیازمند آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه است و دوم آنکه گندله مورد نیاز شادگان از خوزستان تامین می گردد.

وی در خصوص زمینی که مورد مناقشه فولاد شادگان و سازمان محیط زیست برای اجرای طرح توسعه است نیز گفت: هنوز پاسخی از سوی محیط زیست دریافت نکرده ایم و با سازمان محیط زیست به توافق نرسیده ایم اما استاندار قول مساعد داده که مشکل زمین طرح توسعه را حل نمایند. تفضلی در خاتمه از تصویب طرح اتصال خط راه آهن فولاد شادگان به خط ریل سراسری خبر داد و گفت: این پشنهاد مورد تایید و تصویب قرار گرفته و از ابتدای سال آینده عملیاتی می شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
شناسه مطلب : 17085
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.