تازه ترین عناوین
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه خطاب به مقامات آمریکاییمعافیت اتحادیه اروپا از تعرفه‌های فولاد دائمی و تمام‌ و کمال باشد
وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید از تعرفه‌های گمرکی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم معاف شود تا بتواند درباره تجارت با چین با واشنگتن همکاری کند.
به گزارش  چیلان  به نقل از رویترز، «برونو لومیر» وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در نشستی مطبوعاتی طی دیدار بهاره صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی با بیان این مطلب که اتحادیه اروپا باید به طور کامل از پرداخت عوارض فولاد و آلومینیوم معاف شود تا بتواند با آمریکا درمورد تجارت با چین مذاکره کند  گفت: «ما در اتحادیه اروپا از متحدان ایالات متحده هستیم. این ‌مصوبه‌ها و تعرفه‌های جدید ما را در خطر ضربه دیدن قرار می‌دهد و اعتماد را از ما می‌گیرد. نمی‌توانیم همواره با خطر «شمشیر دامکلوس» رو‌به‌رو باشیم».

اشاره این وزیر فرانسوی به شمشیر دامکلوس، یکی از اسطوره‌های یونان باستان است که او را بر صندلی نشاندند و شمشیری را که بر مویی آویخته بود، بالای سرش قرار دادند.

وی گفت: «اگر می‌خواهیم به جلو برویم، اگر می‌خواهیم درباره مسئله تجارت، مسئله روابط جدید با چین، به بحث بنشینیم -چراکه هر دو می‌خواهیم به‌شکلی همه‌جانبه با چین در ارتباط باشیم- ابتدا باید تمام تهدیدها را کنار بگذاریم.»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، ماه گذشته میلادی تعرفه‌ای ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و تعرفه‌ای ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال کرد. او این تعرفه‌ها را پاسخی به رقابت ناعادلانه جهانی نامید.

لومیر گفت که معافیت اتحادیه اروپا از این تعرفه‌ها باید «دائمی و تمام‌ و کمال باشد.»

اتحادیه اروپا در پی آن است که از طریق سازمان تجارت جهانی از ایالات متحده، به‌خاطر اعمال تعرفه‌ها، غرامت دریافت کند. بروکسل از واشنگتن خواسته تا هرچه سریع‌تر در این رابطه با یکدیگر مشورت کنند. اروپا، در این بین، در حال تهیه فهرستی از کالاهای آمریکایی است تا تعرفه‌هایی مضاعف بر آن‌ها اعمال کند.

2

تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴
شناسه مطلب : 17486
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.