تازه ترین عناوین
درخواست مجدد اتحادیه اروپا برای معافیت دائمی از تعرفه های فولاد آمریکا
یک مقام اروپایی بلندپایه مدعی شد اروپا در اختلاف تجاری میان آمریکا و چین جانب هیچ طرفی را نخواهد گرفت و معافیت موقتی اتحادیه اروپا از تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم آمریکا باید دائمی شود.

به گزارش  چیلان ، پی‌یر موسکویچ، کمیسر امور اقتصادی و مالی اروپا گفت: تجارت یکی از مسائل اصلی است که با مقامات آمریکایی در حاشیه دیدارهای اخیر صندوق بین‌المللی و بانک جهانی در واشنگتن مورد بحث و مذاکره قرار گرفت.

موسکویچ به رویترز گفت، وی با ویلبر راس، وزیر بازرگانی، جروم پاول، رییس بانک مرکزی، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا و لری کودلاو، مشاور اقتصادی کاخ سفید دیدار کرده است.

کمیسر امور اقتصادی و مالی اروپا اظهار کرد: جنگ‌های تجاری مانند همه جنگ‌ها ویرانگر هستند و ما باید یک راه حل مناسب در این مبحث ادامه‌دار بیابیم. این یعنی ما باید ابتدا راهی میان آمریکا و اتحادیه اروپا برای تغییر از یک معافیت موقتی به یک معافیت دائمی پیدا کنیم.

وی گفت: ما سرگرم مذاکره با دوستان آمریکایی خود هستیم و امیدوارم که تا اول ماه مه که معافیت موقتی اتحادیه اروپا به پایان می‌رسد، به این تصمیم برسیم.

اتحادیه اروپا ماه گذشته که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم را اعلام کرد، به خشم آمد. با این‌همه شماری از کشورها از جمله اتحادیه اروپا معافیت موقتی گرفتند.

ترامپ همچنین تعرفه‌هایی را برای کالاهای چینی اعلام کرده که اقدام تلافی جویانه پکن را بدنبال داشته و نگرانی‌ها نسبت به وقوع جنگ تجاری جهانی را برانگیخته است.

موسکویچ گفت: چین باید اصلاحاتی را پیاده کرده و گشایش در تجارت را نشان دهد و مسئله مازاد ظرفیت در تولید فولاد را حل کند اما به جای جنگ تجاری، باید این کار را از طریق سازمان تجارت جهانی انجام دهد. اروپا طرف هیچ یک از دو کشور آمریکا و چین را نخواهد گرفت. این راه حل و فصل مشکلات نیست.

پیش از این برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه گفته بود اتحادیه اروپا باید از تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم آمریکا معاف شود تا با واشنگتن در زمینه تجارت با چین همکاری کند.

2

تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰
شناسه مطلب : 17509
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.