ساخت مجتمع فولاد تربت حیدریه آغاز شد
عملیات اجرایی مجتمع فولاد تربت حیدریه به عنوان بزرگ ‌ترین پروژه صنعتی شرق کشور طی مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

به گزارش  چیلان ، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در حاشیه مراسم افتتاح طرح فولاد تربت حیدریه گفت: مجتمع فولاد این شهرستان بر اساس طرح اولیه با ظرفیت تولید ۱.۴ میلیون تن ورق گرم کلاف شده در فاز اول، ۱.۴۵ میلیون تن ذوب (فولادسازی) و ۱.۸ میلیون تن آهن اسفنجی، سرمایه گذاری ۳۶ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم برای ۲۸۰۰ نفر ساخته می ‌شود.

احمدعلی موهبتی افزود: در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به تربت حیدریه، ساخت پایانه صادراتی این شهرستان نیز آغاز می شود.

وی اظهارداشت: محمد شریعتمداری همچنین در این سفر از خط تولید کاشی زرین نیز بازدید نموده و در نشست شورای اداری شهرستان شرکت خواهد کرد.

مدیر عامل مجتمع فولاد تربت حیدریه نیز گفت: این پروژه با ظرفیت سالانه ۱.۴ میلیون تن در زمینی به مساحت ۵۵۰ هکتار ساخته می شود که برای ۱۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقبم اشتعال ایجاد خواهد کرد.

مسعود گل شیرازی افزود: در این پروژه سه طرح آهن اسفنجی با تولید ۲ میلیون تن، ذوب و ریخته گری با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن و تولید ورق فولادی با ۱.۵ میلیون تن در سال راه اندازی می شود که بخشی از نیاز کشور را برطرف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مجموع هزینه این پروژه یک میلیارد یورو برآورد می شود اظهار داشت: این پروژه بر اساس استاندارد های ایمیدرو ساخته می شود و مرحله نخست آن که شامل احیا می باشد طی ۳۰ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: بخشی از اعتبارات این پروژه از محل منابع صندوق توسعه ملی و بخشی نیز از طریق فاینانس چین تامین می شود‌.

محمدرضا توسلی عضو هیات مدیره مجتمع فولاد تربت حیدریه نیز با اشاره به ظرفیت هشت میلیون تنی گندله فولاد در منطقه افزود: این ظرفیت در آینده نزدیک به ۱۷ میلیون تن خواهد رسید و حجم این پروژه به بزرگی مجتمع فولاد مبارکه خواهد بود که با ایجاد زنجیره های پایین دستی و صنایع وابسته می تواند اقتصاد شرق کشور را متحول کند.

2

تاریخ انتشار : ۶ مرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶
شناسه مطلب : 19751
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.