مدیرعامل ایریسا در گفتگو با چیلان تشریح کرد:سامانه جامع تامین کنندگان زنجیره فولاد چگونه کار می کند؟
سامانه جامع تامین کنندگان زنجیره فولاد طراحی شد تا تامین کنندگان حقیقی و حقوقی که می توانند قطعه یا تجهیزاتی را برای صنعت فولاد بومی سازی و داخلی سازی نمایند، شناسایی و به جامعه فولاد کشور معرفی شوند.

مهندس فخری نجف آبادی مدیرعامل شرکت ایریسا در گفت و گو با  چیلان  با اشاره به سامانه بانک اطلاعات جامع تامین کنندگان زنجیره فولاد گفت: بر اساس رویکرد انجمن تولیدکنندگان فولاد و فولاد مبارکه و سایر فولادسازان در حمایت از بومی سازی، این سامانه توسط شرکت ایریسا طراحی شده تا تامین کنندگان حقیقی و حقوقی که می توانند قطعه یا تجهیزاتی را برای صنعت فولاد بومی سازی و داخلی سازی نمایند، شناسایی و به جامعه فولاد کشور معرفی شوند.

نجف آبادی در تشریح مراحل ثبت نام تامین کنندگان فولاد در این سامانه اظهار داشت: در مرحله اول کلیه تامین کنندگانی که در ۸ گروه نیازمندی های بومی سازی زنجیره آهن و فولاد قادرند نیازهایی از این زنجیره را در داخل تولید کنند، در این سامانه ثبت نام کرده و پس از تکمیل اطلاعات خود، کدی را از سیستم دریافت می کنند. در مراحل بعد، ثبت نام کنندگان نسبت به ارائه مستندات و مدارک خود در سامانه اقدام می کنند. از سوی دیگر، تولیدکنندگان هم نیازهای خود را در سامانه ثبت می نمایند و سیستم این دو را به یکدیگر ارتباط داده و معرفی می نماید. این سیستم امکان حضور استارت آپ ها و اشخاص حقیقی را نیز فراهم می کند. همچنین ایده های اشخاص حقیقی نیز در این سامانه قابل ثبت است.

مدیرعامل ایریسا در ادامه به سایر اقدامات این شرکت پرداخت و گفت: این شرکت در حوزه لجستیک نیز اقدامات خوبی انجام داده است چراکه هزینه های حمل به عنوان یکی از گلوگاه های صنعت فولاد همواره مطرح بوده و بیشترین هزینه فولادسازان را این بخش شامل می شود. لذا قرار است ایریسا با طراحی مدلی، بهترین و نزدیک ترین راه ها را برای انتقال مواد انتخاب نماید. همچنین کارهایی را در زمینه ارائه مدلی برای پرداخت هزینه های حمل انجام داده ایم تا واسطه ها از این بین حذف گردند.

وی ادامه داد: ایریسا همچنین گام هایی در حوزه صدور بارنامه های الکترونیکی برداشته چراکه فولاد ۳۰ درصد حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این در حوزه سیستم های اتوماسیون، شبکه و امنیت نیز گام های موثری برداشته ایم.

2

تاریخ انتشار : ۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
شناسه مطلب : 24007
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.