افزایش سرمایه شرکت های فولادی در سال 97 و ابتدای 98 توسط چیلان بررسی شد افزایش سرمایه فولادی ها در قاب اینفوگرافیک (بخش دوم)
چیلان در اینفوگرافیکی که در شماره 84 نشریه به چاپ رسانده به افزایش سرمایه شرکت های فولادی در سال 97 و ابتدای 98 پرداخته است که در بخش نخست شرکت های فولاد آلیاژی ایران، آهن و فولاد ارفع، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد کاوه جنوب کیش منتشر شده است.

افزایش سرمایه فولاد آلیاژی به ۵۵۰۰ میلیارد ریال

فولاد آلیاژی ایران افزایش ۱۰ درصدی سرمایه و رسیدن آن از مبلغ ۴۹۹۰ میلیارد ریال به ۵۵۰۰ میلیارد ریال را مدنظر دارد و درصورت موافقت سهامداران افزایش ۱۰ درصدی سرمایه و رسیدن آن به مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد ریال را البته ظرف ۲ سال آینده و با تصمیم هیئت مدیره عملیاتی خواهد کرد. این افزایش سرمایه در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت در تاریخ ۲۸ فروردین ماه مورد موافقت قرار گرفت و در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسید.

افزایش ۵۰ درصدی سرمایه آهن و فولاد ارفع

افزایش ۵۰ درصدی سرمایه آهن و فولاد ارفع ۶ اسفند ماه در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسید. بر این اساس سرمایه ارفع از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی )به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال( از ۴ هزار میلیارد ریال به ۶ هزار میلیارد ریال رسید. این افزایش سرمایه صرف اصلاح ساختار مالی و بازپرداخت تسهیلات مالی می شود.

افزایش ۳۳ درصدی سرمایه گل گهر

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با موافقت هیئت مدیره طی جلسه ای در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۸ با افزایش ۳۳ درصدی سرمایه، سرمایه خود را از ۳۶ هزار میلیارد ریال به ۴۸ هزار میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی افزایش داد که این سرمایه صرف توسعه بخش شرقی معدن شماره ۱ ، اجرای طرح تکمیلی کارخانه تغلیظ، جبران مخارج سرمای های باب ت مشارک ت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر خواهد شد.

افزایش دو مرحله ای سرمایه فولاد کاوه جنوب کیش

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با موافقت سهامداران خود در مجمع عمومی فوق العاده با افزایش ۵۷ درصدی سرمایه معادل ۴ هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی افزایش سرمایه خواهد داد. با این افزایش سرمایه، سرمایه فولاد کاوه جنوب کیش از ۷ هزار میلیارد ریال به ۱۱ هزار میلیارد ریال خواهد رسید و همچنین با موافقت سهامداران و تفویض اختیار به هیئت مدیره درصورت موافقت هیئت مدیره سرمایه شرکت ظرف دو سال آینده مجددا از ۱۱ هزار میلیارد ریال به ۱۵ هزار میلیارد ریال خواهد رسید. این افزایش سرمایه صرف تکمیل فاز دوم پروژه فولا دسازی، بازیافت بخشی از مخارج انجام شده در سنوات قبل بابت فاز دو م فولادسازی، تکمیل پروژه تاسیسات جانبی و زیرساخ تها و تکمیل پروژه آب شیرین کن خواهد شد.

افزایش سرمایه چادرملو به ۴۴ هزار میلیارد ریال

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با موافقت سهامداران خود در مجمع عمومی فوق العاده با افزایش ۳۱ درصدی سرمایه معادل ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی افزایش سرمایه خواهد داد. با این افزایش سرمایه، سرمایه چادرملو از ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۴ هزار میلیارد ریال خواهد رسید و همچنین با موافقت سهامداران و تفویض اختیار به هیئت مدیره درصورت موافقت هیئت مدیره سرمایه شرکت ظرف دو سال آینده مجددا از ۴۴ هزار میلیارد ریال به ۶۷ هزار میلیارد ریال خواهد رسید. این افزایش سرمایه صرف جبران مخارج انجام شده بابت سرمایه گذاری ها خواهد شد.

در این باره بیشتر بخوانید:

جهت اشتراک  چیلان  با شماره ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید یا درخواست اشتراک خود را به ایمیل mag@chilanonline.com ارسال نمایید.

2

تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
شناسه مطلب : 26501
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.