کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد مصوب کرد:تکمیلی:صادرات آهن اسفنجی تا اطلاع ثانوی محدود شد
در جلسه کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد که با حضور مدیران، نمایندگان سازمان‌ها و شرکتهای مختلف فولادی برگزار شد، صادرات آهن اسفنجی تا اطلاع ثانوی محدود شد.

به گزارش  چیلان ، در جلسه روز گذشته کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد که با حضور مدیران و نمایندگان معاونت وزارت صمت، سازمان حمایت، سازمان بازرسی، دادستانی کل کشور، ایمیدرو، انجمن تولیدکنندگان فولاد و شرکت های ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد خوزستان، فولاد کویر و آهن و فولاد بافق برگزار شد، روند تولید و قیمت فولاد مورد بررسی و پایش قرار گرفت که مهم ترین نتیجه آن، اعمال محدودیت بر صادرات آهن اسفنجی تا اطلاع ثانوی بوده است. همچنین در این جلسه مقرر شده در راستای مدیریت و آرامش بازار فولاد، برخوردهای نظارتی برای رعایت کف عرضه در بورس کالا تشدید شود.

**پیرو ابهاماتی که مخاطبین محترم در خصوص نحوه محدودیت صادراتی آهن اسفنجی به  چیلان  انعکاس دادند، پیگیری های این گروه رسانه ای از برخی منابع موثق حاکی از آن است که در جلسه اخیر کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد مقرر شده صادرات آهن اسفنجی توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد و معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت تا اطلاع ثانوی به گونه ای کنترل شود که علاوه بر تامین نیاز تولیدکنندگان شمش، ارز مورد نیاز واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی نیز تامین شود. بنابراین محدودیت صادراتی ذکر شده به معنای کنترل هدفمند صادرات آهن اسفنجی است.

شنیده‌های  چیلان  از برگزاری جلسه رسته آهن اسفنجی انجمن فولاد در همین راستا در هفته آینده حکایت دارد.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵
شناسه مطلب : 28884
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی