گزارش 8 ماهه سال 98 منتشر شد:افزایش ۴درصدی تولید کنسانتره و گندله آهن شرکت های بزرگ در ۹ماه/ تولید هشت ماه بزرگان سنگ آهن به ۳۱.۵ میلیون تن رسید
میزان تولید کنسانتره و گندله شرکت های بزرگ فرآوری سنگ آهن طی هشت ماهه 98 افزایش 4درصدی یافت و از 31.5 میلیون تن عبور کرد.

تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۳۱ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۸۲۹ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۳۰ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۱۴۱ تن)، حاکی از رشد حدود ۴ درصدی است.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۰ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۱۲۹ تن، «چادرملو» ۶ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۳۹ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۳ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۷۵ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۳ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۱۰ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۷۵۶ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۲ هزار و ۲۶ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۷۵۹ تن، «صبا نور» ۶۹۳ هزار و ۱۲ تن و «جلال آباد» ۳۳۰ هزار و ۶۲۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

تولید بیش از ۳ میلیون تن دانه بندی

بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۸ ماهه سال ۹۸ حدود ۳ میلیون و ۳۵ هزار و ۷۲۴ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند. این رقم نسبت به برنامه (۴ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۷۵۷ تن)، ۳۹ درصد کاهش نشان می دهد.

از این میزان، شرکت های صبانور «یک میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۴۲ تن»، سنگ آهن مرکزی «۳۸۵ هزار و ۵۵ هزار تن»، فلات مرکزی «۵۸۴ هزار و ۲۴۹ تن»، چادرملو ۳۱۴ هزار تن و «۲۴۷ هزار و ۴۷۷ تن» سنگ آهن سنگان، تولید کردند.

تولید بیش از ۱۸ میلیون تن گندله

۶ شرکت بزرگ گندله ساز (چادرملو، گل گهر، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، اُپال پارسیان سنگان، صنایع معدنی فولاد سنگان و صبانور) از ابتدای فروردین تا پایان آبان ۹۸، حدود ۱۸ میلیون و ۸۶ هزار و ۵۹۹ تن گندله سنگ آهن تولید کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۱۸ میلیون و ۲۸ هزار و ۵۱۳ تن)، ۳۲ صدم درصد افزایش نشان می دهد.

2

تاریخ انتشار : ۲ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴
منبع : ایمیدرو
شناسه مطلب : 29348
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.