با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال، عملیات احداث واحد نورد سرد شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز آغاز شد
همزمان با سالروز میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) عملیات احداث واحد نورد سرد شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی آغاز شد.

همزمان با سالروز میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) عملیات احداث واحد نورد سرد شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی آغاز شد.

روز هفتم اسفندماه آیین افتتاح خط تولید و کلنگ زنی پروژه‏ های در دست اقدام شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز وابسته به گروه صنعتی پارس ساختار برگزار شد.

مدیر عامل و رئیس هیات عامل گروه صنعتی پارس ساختار در این مراسم گفت: این پروژه در سال جهش تولید آغاز گردیده و با اجرای این طرح برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و تعداد بیشتری به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود. ورق سرد نورد شده تولیدی این مجموعه یکی از محصولات استراتژیک صنعت فولاد می ‏باشد که عمده کاربرد آن در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و سایر صنایع تولیدی می باشد و امید است با یاری خداوند متعال کمبود این محصول که تاثیر بسزایی در افزایش قیمت محصولات پایین دستی دارد، در بخش قابل توجهی از استان های کشور به ویژه در شمال و غرب منتفی و به شکل اساسی حل شود.

مهندس اباذر با بیان اینکه با توسعه خطوط تولید ورق سرد، علاوه بر خودکفائی در تامین این کالای راهبردی و جلوگیری از خروج ارز در شرایط تحریم کنونی، با صادرات این محصول، ارزآوری قابل توجهی نیز می‏توان متصور بود، ادامه داد: موقعیت مکانی بی ‏نظیر این طرح در قلب قطب صنعتی شمالغرب کشورمان با وجود صنایع متعدد در این منطقه که نیازمند ورق سرد به عنوان ماده اولیه تولید خود می ‏باشند و نیز همجواری با کشورهایی نظیر عراق که واردکننده عمده این محصول به شمار می‏رود، از برتری ‏های این خطوط تولید محسوب می شود.

مدیر عامل گروه صنعتی پارس ساختار گفت: خطوط فوق در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و با زیربنای حدود ۳۰ هزار مترمربع در طول مدت ۱۸ ماه و با مجموع سرمایه‏ گذاری ارزی و ریالی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال توسط گروه صنعتی پارس ساختار امروز در چرخه صنعت استان قرار گرفت.

2

تاریخ انتشار : ۸ اسفند ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
شناسه مطلب : 34829
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.