گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ رشد ۱۳ دلاری شمش فولادی صادراتی/ آخرین قیمت‌های فولاد در منطقه CIS (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۵۵.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، رشد قابل توجه ۲.۴ درصدی (معادل ۱۳ دلار به ازای هر تن) را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بود که تغییری نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن نشان نمی‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۶۰۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۱ تا ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین آن نسبت به قیمت‌های ۶ اسفند، رشد ۲.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

برای سومین هفته متوالی، فولادسازان ایرانی در هفته گذشته توانستند شمش فولادی تولیدی خود را با قیمت‌های بالاتری به مشتریان خارجی بفروشند. تحت تأثیر جو مثبت در بازار شمش فولادی که در نتیجه تقویت تقاضا از سوی خریداران چینی پس از پایان تعطیلات سال نوی این کشور و افزایش قیمت مواد اولیه (خصوصاً قراضه) صورت گرفته، شمش فولادی صادراتی ایران نیز در یک روند صعودی به‌سر می‌برد.

متال بولتن گزارش داده که یک صادرکننده بزرگ ایرانی، یک محموله ۳۰ هزار تنی بیلت را با قیمت فوب ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به جنوب شرق آسیا صادر کرده است. چند فولادساز دیگر ایرانی نیز محموله‌هایی از شمش فولادی را با قیمت‌های ۵۵۱ تا ۵۵۵ دلار به ازای هر تن صادر کرده‌اند که بخشی از این محموله‌ها راهی بازار آفریقا شده است.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است به شرح زیر است: آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته گذشته ۶۷۰ تا ۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است که رشد ۲.۷ درصدی را نسبت به قیمت‌های پیش از آن نشان می‌دهد. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۸۷ دلار به ازای هر تن رسید که رشد ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از رشد قیمت ۵.۳ درصدی است. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۷۲۵ تا ۷۳۵ دلار به ازای تن رسید که رشد ۲.۱ درصدی درصدی را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 8

2

تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
شناسه مطلب : 34852
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.