تازه ترین عناوین
تامین ریل هفت محور راه آهن کشور توسط ذوب آهن اصفهان
مهرداد تولاییان، معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: تولید انواع ریل به میزان ۵۰ هزار تن تا پایان سال ۱۳۹۹ یکی از دستاوردهای شاخص ذوب آهن اصفهان بود، این محصول استراتژیک هم اکنون در هفت محور راه آهن کشور مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این کارخانه به منظور تنوع بخشی به سبد محصولاتش، ریل R۱۸ ، ریل زبانه سوزن، ورق سازه‌های فولادی، آرک معدن و ... را نیز در سال گذشته تولید کرد.

مهرداد تولاییان، معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان در تشریح دستاوردهای سال ۹۹ این شرکت گفت: در سال ۱۳۹۹ ویروس کرونا بیشترین تاثیر را بر صنعت فولاد گذاشت،کمبود مواد اولیه در سه ماهه اول سال در دو بعد کمی و کیفی ذوب آهن اصفهان را با چالش هایی مواجه ساخت و متاسفانه اندکی از برنامه و اهدافی که تدوین نمودیم، فاصله گرفتیم بنابراین به سمت تولید محصولاتی با ارزش افزوده بالا رفتیم.
وی افزود: تولید انواع ریل به میزان ۵۰ هزار تن تا پایان سال ۱۳۹۹ یکی از دستاوردهای شاخص ذوب آهن اصفهان بود، این محصول استراتژیک هم اکنون در هفت محور راه آهن کشور مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این کارخانه به منظور تنوع بخشی به سبد محصولاتش، ریل R۱۸ ، ریل زبانه سوزن، ورق سازه‌های فولادی، آرک معدن و … را نیز تولید کرد.
معاون بهره برداری شرکت تاکید کرد: تولید فولاد خام ذوب آهن در سال گذشته ۴ هزار تن بیش از سال ۹۸ بود و البته به دلیل مشکلات ذکر شده، تحقق برنامه تولید به لحاظ کمی امکان پذیر نشد .
تولاییان گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته کوره بلند شماره یک ایران در ذوب آهن اصفهان پس از پنج سال توقف در مدار تولید قرار گرفت و هم اکنون با شرایط نرمال در حال تولید است. امیدوارم ذوب آهن اصفهان با تامین پایدار مواد اولیه بتواند در سال جدید با ظرفیت کامل تولید داشته باشد.

2

تاریخ انتشار : ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴
شناسه مطلب : 35051
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.