«گزارش ویژه چیلان» از صنعت فولاد در هفته‌ای که گذشت:خبر خوب و بد هفته/ انتصاب هفته/ پردرآمدترین شرکت فولادی هفته/ معاملات فولاد در بورس کالا
نگاه چیلان به تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور را می‌توانید هر هفته، در چیلان آنلاین بخوانید. خبر بد هفته گذشته، جان باختن دو کارگر در معدن زغال سنگ طزره دامغان بود. خبر خوب هفته گذشته نیز رکوردشکنی جدید قیمت فولاد صادراتی ایران بود. «گزارش ویژه چیلان» در مورد جریانات مهم صنعت فولاد در هفته گذشته را در ادامه بخوانید.

نگاه  چیلان  به تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور را می‌توانید هر هفته، در  چیلان  آنلاین بخوانید. خبر بد هفته گذشته، جان باختن دو کارگر در معدن زغال سنگ طزره دامغان بود. خبر خوب هفته گذشته نیز رکوردشکنی جدید قیمت فولاد صادراتی ایران بود. «گزارش ویژه  چیلان » در مورد جریانات مهم صنعت فولاد در هفته گذشته را در ادامه بخوانید.

خبر بد هفته

خبر بد هفته گذشته، جان باختن دو کارگر در معدن زغال سنگ طزره دامغان بود. حادثه معدن زغال ‌سنگ طزره حدود ساعت ١٢ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت ماه (روز کارگر) در تونل شماره ۴٢ این معدن در هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف تونل رخ داد. مسئولان شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی نام‌های دو کارگر جان‌باخته در معدن را «میلاد روشنایی» و «سیداصغر افضلی» عنوان کردند که هر دو کمتر از ۴۰ سال سن داشتند و متأهل بودند. عملیات نجات شش روزه در هفته گذشته متأسفانه نتیجه‌ای نداشت و در نهایت پیکر بی‌جان دو معدنچی دامغانی در روز ۱۶ اردیبهشت پیدا شد.

خبر خوب هفته

خبر خوب هفته گذشته، رکوردشکنی جدید قیمت فولاد صادراتی ایران بود. قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن ۴.۱۷ درصد افزایش یافت و اسلب در قیمت ۷۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به قیمت‌های ۸ اردیبهشت، رشد ۳.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

فولاد خوزستان یک محموله ۳۰ هزار تنی شمش بیلت با قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروخته که قرار است در ماه ژوئن حمل شود.

در هفته گذشته، شمش فولادی صادراتی ایران رشد قیمت ۲۱ دلاری و اسلب صادراتی ایران رشد قیمت ۳۰ دلار به ازای هر تن را تجربه کرد. قیمت اسلب صادراتی ایران همچنان با قیمت‌های جهانی فاصله قابل توجهی دارد و در هفته گذشته قیمت فوب اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه به ۹۰۰ تا ۹۱۰ دلار به ازای هر تن رسید. انتظار می‌رود ظرف هفته‌های آینده در نخستین گام اسلب صادراتی ایران، قله جدید قیمتی ۸۰۰ دلار به ازای هر تن را فتح کند.

فولادسازان ایرانی می‌توانند از فضایی که در بازارهای جهانی فولاد به وجود آمده، بهترین بهره را ببرند و در شرایط رکود در بازار داخلی و قیمت‌های بالا در بازارهای صادراتی، سهم بازار خود را افزایش دهند و درآمدهای ارزی جدیدی را نصیب کشور کنند.

انتصاب هفته

در هفته گذشته مهندس فرزاد ارزانی، پس از سال‌ها و با کارنامه‌ای پربار با مدیرعاملی فولاد هرمزگان خداحافظی کرد و جای خود را به مهندس عطااله معروفخانی داد. مراسم تکریم از مهندس ارزانی و معارفه مهندس عطااله معروفخانی به عنوان مدیر عامل جدید فولاد هرمزگان روز ۱۱ اردیبهشت ماه، در سالن جلسات شرکت فولاد هرمزگان برگزار شد.

عرضه‌های فولادی بورس کالا در هفته‌ای که گذشت

در هفته‌ای که گذشت ۲۴۸ هزار و ۶۳۱ تن، انواع شمش و محصولات فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

ارزش کل معاملات فولاد در بورس کالا در هفته گذشته ۴۳۶۵ میلیارد تومان بود.

فولاد مبارکه در هفته گذشته از محل فروش انواع محصولات خود در بورس کالا، درآمد ۲۶۰۷ میلیارد تومانی به‌دست آورد. از میان تمام شرکت‌های فولادی، بیشترین ارزش فروش محصولات در بورس کالا در هفته گذشته متعلق به فولاد مبارکه بود.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱
شناسه مطلب : 35402
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی