مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان کرمان/گل‌گهر اولین مجموعه معدنی و صنعتی کشور است که طرح جامع زیست‌محیطی دارد
نشست بررسی طرح جامع محیط‌ زیست منطقه گل‌گهر، در محل سازمان حفاظت از محیط‌ زیست استان کرمان برگزار شد.

به گزارش  چیلان ، در این نشست که با حضور برخی از مدیران این شرکت و مدیرکل سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان برگزار شد به بررسی ابعاد مختلف طرح جامع محیط‌ زیست منطقه گل‌گهر پرداخته شد.

خانم شاکری، مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان در این جلسه با تمجید از طرح جامع محیط‌ زیست منطقه گل‌گهر گفت: من وقتی به گل‌گهر می‌آیم و اقدامات و دستاوردها را در این منطقه می‌بینم احساس غرور و افتخار می‌کنم و گل‌گهر اولین مجموعه معدنی و صنعتی کشور است که طرح جامع زیست‌ محیطی دارد.

مدیرکل سازمان محیط‌ زیست استان افزود: مجموعه صنعت و معدن و محیط‌زیست می‌توانند با همکاری و هم‌فکری و در کنار هم بودن، اثرات زیست‌ محیطی را کاهش دهند و شاهد توسعه‌ای همراه با صیانت از محیط‌ زیست باشیم.

مهندس نوبخت، مدیر بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست شرکت توسعه، عمران و مدیریت منطقه گل‌گهر نیز افزود: این شرکت در راستای حفظ محیط‌ زیست و رسیدن به اهداف توسعه پایدار، از چندی پیش تدوین برنامه جامع مدیریت محیط‌زیست منطقه گل‌گهر را در دستور کار خود قرار داد و این برنامه به گونه‌ای است که برای تمامی بخش‌های محیط‌ زیست، برنامه‌های خاص خود را خواهد داشت.

لازم به ذکر است، با توجه به اینکه بهره‌برداری از معدن و انجام فرآیندهای معدنی و صنعتی، ناگزیر به تقابل با محیط‌ زیست می‌باشد، تمام پارامترها و بخش‌های محیط‌زیست اعم از آب، خاک، هوا، پوشش گیاهی و حتی حیات‌وحش و مناطق حفاظت‌شده، تحت‌تأثیر فعالیت‌های معدنی و صنعتی قرار می‌گیرند. لذا جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار ضروری است همان‌طور که در خط‌مشی‌ شرکت‌های منطقه گل‌گهر آمده و اعتقاد به آن نیز وجود دارد، به گونه‌ای این اثرات تا جایی‌که ممکن است کاهش یابد و به نحوی به جای تقابل، تسامح صورت گیرد و این موارد به‌طور ویژه در طرح جامع محیط‌ زیست منطقه گل‌گهر دیده شده است.

WhatsApp Image 2021 07 26 at 14.56.08

2

تاریخ انتشار : ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰
شناسه مطلب : 37067
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.