رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو : اکتشاف پهنه های جدید توسط ایمیدرو
رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو گفت: طی سال های اخیر، حدود ۷ میلیارد دلار ارزش برجای جدید به ذخایر کشور افزوده شد. ذخیره موجود ارزش برجای مواد معدنی، ۳۹ میلیارد دلار است.

به گزارش  چیلان ، وجیه الله جعفری، رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو گفت: در سال ۹۹، اقدامات توسعه ای مختلفی در حوزه اکتشاف انجام گرفت که منجر به اکتشاف پهنه های جدید، پی جویی و دریافت گواهی کشف و درنتیجه ذخیره های جدید شد.

وی افزود: طی سال های اخیر، حدود ۷ میلیارد دلار  ارزش برجای جدید به ذخایر کشور افزوده شد. ذخیره موجود ارزش برجای مواد معدنی،  ۳۹ میلیارد دلار است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: برنامه توسعه عناصر کمیاب در سال ۹۹ ادامه داشت و توجه به عناصر استراتژیک، در برنامه امسال است.

جعفری در ادامه گفت: چین و کشورهای دیگر در ۲ حوزه کربن صفر و ضایعات صفر در  فرآوری بخش معدن و صنایع معدنی فعالیت می کنند که نیاز است ما هم در این زمینه اقدام کنیم. برنامه ما، توجه به این دو موضوع است و بدون شک، در صورت  بهره گیری از دانش و فناوری های جدید، هوشمندی نسل ۴ و برنامه های دیگر به این اهداف می رسیم و از دنیا عقب نخواهیم افتاد.

2

تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷
شناسه مطلب : 38210
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی