با بهره ­گیری از کاتالیست­ های ریفرمینگ شرکت گسترش فناوری خوارزمی رقم خورد : ثبت رکورد جدید تولید روزانه آهن اسفنجی در فولاد خوزستان
مدول ۱ واحد احیاء مستقیم شرکت فولاد خوزستان با بهره ­گیری از کاتالیست­ های ریفرمینگ شرکت گسترش فناوری خوارزمی رکورد تازه­ای را در جهت تحقق شعار تببین شده توسط رهبر معظم انقلاب در سال 1400 مبنی بر "تولید، پشتیبانی­ها و مانع زدایی­ها" برجای گذاشته است.

به گزارش  چیلان ، این مدول که از واحدهای سری ۵۵۰ هزار تن در سال می­باشد و قدیمی­ ترین واحد احیاء مستقیم در حال بهره ­برداری کشور است؛ در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ برای دومین بار متوالی از کاتالیست­ های شرکت گسترش فناوری خوارزمی استفاده نموده است و در کمتر از یک سال بهره­ برداری از این کاتالیست­ ها در تاریخ ۲۳/۸/۱۴۰۰ با تولید تجمعی ۲،۵۱۴ تن در ۲۴ ساعت گذشته (میانگین ۱۰۵ تن در ساعت) و بدون افت کیفیت آهن اسفنجی تولیدی با میانگین متالیزیشن ۹۲.۵ درصد رکوردی در تولید آهن اسفنجی در طول تاریخ بهره­ برداری مدول ۱ فولاد خوزستان برجای گذاشته است.

این رکورد تولید بی سابقه که در یک مدول با ۳۲۴ تیوب ۸ اینچ محقق شده است معادل تولید یک واحد ۸۰۰ هزار تن در سال با تعداد ۴۶۸ تیوب می باشد.

آخرین رکورد تولید روزانه این واحد در سال ۱۳۹۳ به میزان ۲،۳۹۸ تن و با استفاده از کاتالیست تولیدی شرکت­ های خارجی بوده است که امروز با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران این مدول با استفاده از کاتالیست­ های تولید ایران به این رکورد جدید ارتقا یافته است.

امید است با همت همه جانبه مهندسان و کارکنان شرکت فولاد خوزستان شاهد ثبت رکوردهای جدید در تولید آهن اسفنجی و تلاش مضاعف در رفع نیاز صنعت فولاد کشور به آهن اسفنجی باشیم.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶
شناسه مطلب : 39288
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی