بومی سازی مکانیزم دریچه کشویی پاتیل از نوع LS50 توسط نسوز کاران گروه ملی صنعتی فولاد ایران
شركت گروه ملی صنعتی فولاد ايران براي نخستين بار در كشور توانست با بهره گيری از توان متخصصان واحد نسوز و همكاری يك شركت دانش بنيان داخلی مكانيزم دريچه كشويی پاتيل از نوع LS50 كه ساخت شركت آلمانی RHI-interstop است را بومی سازی نموده و مورد بهره برداری قرار دهد.

به گزارش  چیلان ، مهندس ترتیف زاده گفت: مکانیزم دریچه کشویی پاتیل مذاب جزءِ قطعات استراتژیک در صنایع فولاد سازی محسوب می گردد و بدون این تجهیز امکان تولید فولاد وجود ندارد که به دلیل تحریم های ظالمانه تامین آن برای صنایع تولید فولاد در کشور با مشکلات زیادی روبرو گردید.

وی در ادامه اظهار کرد: این تجهیز ۲۵۰ کیلوگرمی که شامل ده ها قطعه می باشد، در کف پاتیل مذاب نصب می گردد و نازل ها و صفحات اسلاید گیت نسوز درون آن قرار داده می شود. وظیفه اصلی دریچه کشویی پاتیل قطع و وصل جریان مذاب در ریخته گری و همچنین کنترل دبی خروجی مذاب از پاتیل در ریخته گری فولاد می باشد.

تکنولوژی ساخت این مکانیزم به صورت ویژه می باشد و کیفیت متالورژیکی و ابعادی آن بسیار بالاست به طوری که اگر از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد منجر به حوادث ناگوار انسانی و تجهیزات می گردد.

همچنین وی تصریح نمود با توجه به اهمیت و حساسیت مطالب ذکر شده از حدود ۱۰ ماه پیش با حمایت مدیر عامل محترم و همچنین معاون فنی و بهره برداری در جهت افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و استفاده از توان مهندسی داخلی عملیات مهندسی معکوس، تهیه نقشه، ساخت مدل و سایر اقدامات ضروری در خصوص بومی سازی این تجهیز آغاز گردید و پس از ساخت و دریافت آن در کف پاتیل مذاب نصب و در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ مورد بهره برداری قرار گرفت.

گروه ملی فولاد 1 1

2

تاریخ انتشار : ۲۶ دی ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰
شناسه مطلب : 40542
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی