آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه خط نورد و تولید کلاف در فولاد شاهرود ‌‌
‌‌با حضور ‌معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ شهرستان شاهرود، ‌حسینی‌ مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر، ‌مهندس خلیلی نماینده شرکت معدنی و معدنی چادرملو، ‌فرشاد‌ مدیر عامل شرکت غدیر ایرانیان و ‌اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد شاهرود‌ ‌عملیات اجرایی طرح توسعه خط نورد و تولید کلاف با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان آغاز شد.‌

به گزارش  چیلان ، ‌‌با حضور ‌معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ شهرستان شاهرود، ‌حسینی‌ مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر، ‌مهندس خلیلی نماینده شرکت معدنی و معدنی چادرملو، ‌فرشاد‌ مدیر عامل شرکت غدیر ایرانیان و ‌اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد شاهرود‌ ‌عملیات اجرایی طرح توسعه خط نورد و تولید کلاف با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان آغاز شد.‌

لازم به ذکر است که فولاد شاهرود با سهامداری عمده شرکت چادرملو و غدیر ایرانیان طی سالیان گذشته توانسته گام به گام به اهداف تعریف شده نزدیک شود‌ و هم اکنون میلگرد ۶ و هشت میلی متری در این واحد تولیدی به صورت شاخه ای تولید می شود که با راه اندازی این خط تولید می توان میلگرد را به صورت کلاف تهیه کرد.

‌فرماندار شاهرود دراین مراسم گفت؛عملیات اجرایی طرح توسعه خط نورد و تولید کلاف و همچنین تولید آهن اسفنجی با ظرفیت تولید این ۲ طرح ۴۰۰ هزارتن در سال برآورد شده است.

ابوطالب جلالی  با بیان اینکه در پنجمین روز از دهه فجر بهره‌برداری از یک طرح و آغاز عملیات ۲ طرح در شرکت فولاد شاهرود انجام شد، افزود: افتتاح این طرح با مشارکت شرکت غدیر ایرانیان، شرکت صنعتی و معدنی چادرملو و تعدادی سهامدار دیگر انجام شد.

وی از آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه خط نورد و تولید کلاف و همچنین تولید آهن اسفنجی در شرکت فولاد شاهرود خبر داد و ابراز داشت: هم اکنون میلگرد ۶ و هشت میلی متری در این واحد تولیدی به صورت شاخه ای تولید می شود که با راه اندازی این خط تولید می توان میلگرد را به صورت کلاف تهیه کرد.

جلالی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۲۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد، اظهار داشت: برای اجرای طرح تولید آهن اسفنجی هم اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شد.

فرماندار شاهرود با بیان اینکه ظرفیت تولید این ۲ طرح ۴۰۰ هزارتن در سال برآورد شده است، افزود: این ۲ طرح با مشارکت شرکت سرمایه گذاری غدیر ایرانیان با ۵۳ درصد، شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با ۳۵ درصد و سهامداران مردمی با ۱۲ درصد انجام می شود.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه راه اندازی این ۲ طرح، توسعه اقتصادی و اشتغال در شهرستان را به همراه دارد، ابراز داشت: پیش بینی کارشناسان این است که تا ۲ سال آینده هر دو طرح به بهره برداری می رسد.

جلالی، حمایت دستگاه های خدمات رسان در اجرای این ۲ طرح را مهم خواند، تصریح کرد: واگذاری معادن مورد نیاز در راستای تامین مواد اولیه ضروری است.

وی ادامه داد: به منظور تسهیل در انجام فرآیند و تکمیل این طرح ها مقرر شد نشست های تخصصی با دستگاه های مرتبط و خدمات رسان در چند روز آینده انجام شود.

افتتاح و عملیات اجرایی ۱۰۶ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر۳۷۲ میلیارد و ۸۹۲ میلیون تومان دهه فجر امسال در شاهرود آغاز می شود.

شاهرود

2

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸
شناسه مطلب : 40938
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی