در اولین روز نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران چه گذشت؟
سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران امروز سه‌شنبه ۱۹ بهمن با حضور مقامات کشوری و تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان مطرح زنجیره آهن و فولاد آغاز به‌کار کرد.

به گزارش  چیلان ،دکتر بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، دکتر آقامحمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و مهندس وجیه‌الله جعفری رئیس هیئت عامل ایمیدرو سخنرانان آیین افتتاحیه این رویداد ملی بود.

در آیین افتتاحیه این رویداد، تندیس جایزه ملی فولاد ایران در زمینه بومی‌سازی و توسعه تکنولوژی به تأمین‌کنندگان برتر زنجیره آهن و فولاد اهدا شد. همچنین ۱۲ تفاهم‌نامه ساخت داخل با صرفه‌جویی ۳۱۷ میلیون یورویی به امضای مدیران عامل شرکت‌های فولادی و معدنی و تأمین‌کنندگان داخلی رسید و از ۷ چهره توسعه‌گرای صنعت فولاد نیز تقدیر شد.

در صورت رفع محدودیت‌های گاز و برق، تولید فولاد ایران به ۴۰ میلیون تن می‌رسد

دکتر بهرام سبحانی رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در آیین افتتاحیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت:خوشبختانه صنعت فولاد ایران به خوبی تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کرد و اکنون ایران با تولید ۳۰ میلیون تن، دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان است.

وی گفت: ظرفیت نصب‌شده تولید فولاد ایران ۴۰ میلیون تن است و اگر محدودیت‌های زیرساختی مثل قطعی برق و گاز وجود نداشته باشد، تولید فولاد ایران می‌تواند به بیش از ۴۰ میلیون تن برسد.
جشنواره1
صادرات محصولات زنجیره فولاد به بیش از ۵.۲ میلیارد دلار رسید
وجیه الله جعفری رئیس هیئت عامل ایمیدرو در آیین افتتاحیه سومین در آیین افتتاحیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت :ارزش صادرات زنجیره فولاد ایران در سال جاری تاکنون بیش از ۵.۲ میلیارد دلار بوده است و سهم صنعت فولاد ایران از کل تولید فولاد خاورمیانه بیش از ۶۲ درصد است.
وی گفت: صنعت فولاد در زمینه تولید بسیار موفق عملکرد و میزان تولید فولاد به ۳۰ میلیون تن و ظرفیت نصب‌شده تولید به ۴۰ میلیون تن رسیده است، اما در زمینه زیرساخت‌ها عقب‌ماندگی داریم و باید در این زمینه سرمایه‌گذاری صورت گیرد. شرکت‌های بزرگ در زمینه زیرساخت‌هایی مثل برق سرمایه‌گذاری را آغاز کرده‌اند.
نمره صنعت فولاد ایران ۲۰ است / اقتصاد ما باید تبدیل به یک اقتصاد جهانی شود
دکتر آقامحمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در آیین افتتاحیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: امیدوارم دوران دشواری که هم بر ما و هم بر دشمنان ما سخت گذشت در حال سپری شدن باشد و ما در دوران جدید شاهد تحولات مثبتی برای کشور باشیم.
آقامحمدی گفت: اگر به گذشته نگاه کنیم باید بگوییم نمره صنعت فولاد ایران ۲۰ است، اما اگر به آینده نگاه کنیم باید بگوییم که هنوز راه دشواری پیش رو داریم.
پنل 2
پنل «نقش زیست‌بوم نوآوری در آینده صنعت فولاد»
در ادامه شاهد برگزاری پنل «بررسی نقش زیست‌بوم نوآوری در آینده صنعت فولاد» فولاد بودیم .
سخنرانان این پنل عبارتند از دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس هیات مدیره انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران؛ دکتر محمد ناظمی هرندی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه؛ دکتر مهدی محمدی، دبیر سابق ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ و دکتر رضا انصاری، دانشیار دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه اصفهان بودند.
سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران امروز (سه‌شنبه ۱۹ بهمن) با حضور تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان مطرح زنجیره آهن و فولاد کشور و مقامات دولتی با رویکرد بومی‌سازی و توسعه تکنولوژی آغاز به‌کار کرد. این رویداد ملی تا روز پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ادامه خواهد داشت و ساعت برگزاری آن ۹ تا ۱۶ است. این رویداد در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰
شناسه مطلب : 41035
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی