امضای ۹ تفاهم نامه‌ برای ارتقای دانش و صنعت بومی فولاد کشور
در پایان مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ۹ تفاهمنامه همکاری بین شرکت‌های فولادی و شرکت‌های فعال در این حوزه به امضا رسید.

به گزارش  چیلان  ،درجریان امضای این تفاهم نامه ها، اولین تفاهمنامه بین شرکت فولاد خوزستان و شرکت گسترش نوآوری مشارکت و توسعه فنی کاتالیزورهای جدید به امضا رسید که برای کشور معادل ۱۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی خواهد داشت.

دومین تفاهم‌نامه نیز بین شرکت فولاد خوزستان و شرکت نسوز کشور برای ساخت آجرهای خط سرباره منیزید گرافیتی به امضا رسید که معادل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو صرفه‌جویی ارزی خواهد داشت.

سومین توافقنامه نیز با ۴۳۳ هزار و صرفه‌جویی ارزی بین فولاد خوزستان و شرکت پیمان پرس اهواز برای سال ساخت قالب تاکنون ریخته گری به امضا رسید.

همچنین چهارم تفاهمنامه بین فولاد خوزستان با شرکت فولاد تجهیز ایرسا برای ساخت دلتای مسی کوره قوس الکتریکی به امضا رسید که معادل ۲۸۶ هزار یورو صرفه‌جویی ارزی برای کشور خواهد داشت.

تفاهم ناکه 2

همچنین پنجمین تفاهم‌نامه نیز بین ذوب آهن و شرکت فولاد تکنیک برای اجرای پایلوت کانورتر که صرفه‌جویی ۲۰۰ هزار دلاری دارد خواهد داشت.

همچنین ششم تفاهم‌نامه نیز برای ساخت تاچ پنل بین ذوب‌آهن اصفهان و شرکت پردازش منطقی پارس به امضا رسید که معادل ۲۰۰ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور خواهد داشت .

هفتمین تفاهمنامه برای تامین نیازهای پروژه ریلی بین ذوب‌آهن اصفهان و شرکت پویا گستر آرمین که معادل ۲۰۰ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی دارد به امضا رسید.

برای تامین فرم مسی دوجداره بین ذوب آهن اصفهان شرکت دانش پرتو نقش جهان هشتمین تفاهم نامه با صرفه جویی ۸۰ هزار دلاری به امضا رسید.

نهمین تفاهمنامه نیز با ۲۰۰ هزار دلار صرفه‌جویی برای اجرای پایلوت کوره بلند بین ذوب‌آهن اصفهان و شرکت علمی و تحقیقاتی به امضا رسید.

در پایان این جشنواره با رونمایی کتاب تکنولوژی فولادسازی نوشته مهندس اسدالله فرشاد از دست اندرکاران صنعت فولاد کشور و شرکت های فعال در حوزه معدنی و فولادی کشور با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹
شناسه مطلب : 41094
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی