مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد: تقویت سیستم حمل‌ونقل ریلی کشور با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از تداوم سرمایه‌گذاری این شرکت برای توسعه حمل‌ونقل ریلی کشور خبر داد.

به گزارش  چیلان ،محمد یاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در حاشیه مراسم تحویل لوکوموتیوهای خریداری شده این شرکت از گروه مپنا، در گفتگو با خبرنگار فولاد، اظهار کرد: یکی از مسائل راهبردی و استراتژیک در صنعت، موضوع حمل‌ونقل است ولی در سال‌های گذشته در کشور ما سرمایه‌گذاری های زیربنایی متناسب با رشد صنعت در حوزه حمل‌ونقل کشور انجام نشده است.

سرمایه گذاری برای جبران خلأها

وی تصریح کرد: عدم سرمایه‌گذاری مناسب در این زمینه به یک گلوگاه برای صنعتی رو به رشد مانند صنعت فولاد و شرکتی پیشتاز در این حوزه مانند فولاد مبارکه تبدیل شده است؛ چرا که فولاد مبارکه بیش از نیمی از نیاز فولاد کشور را تامین می‌کند و به همین خاطر به چنین زیرساخت‌هایی نیاز مبرم دارد.

طیب‌نیا عنوان کرد: در این راستا فولاد مبارکه تصمیم گرفته تا متناسب با رشد کمی، کیفی و متوازن گروه فولاد مبارکه، در حمل‌ونقل ریلی کشور سرمایه گذاری داشته باشد تا بتواند بخشی از خلأهای این حوزه را جبران کند.

وی خاطر نشان کرد: گروه فولاد مبارکه یکی از بزرگترین حمل‌کنندگان مواد اولیه و محصولات در کشور است و در حوزه حمل ریلی طی سال‌های جدید با کاهش نسبت حمل ریلی به جاده‌ای مواجه شده که این موضوع خبری خوشایند نبوده در سال‌های بعد چالشی جدی را برای فولاد مبارکه و کشور بوجود می‌آورد.

افزایش راندمان استفاده از خطوط ریلی

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: یکی از راهکارهایی که می‌تواند این مشکل را تا حدی حل کند تقویت ناوگان لوکوموتیو است تا علاوه بر فراهم نمودن افزایش میزان استفاده از ناوگان ریلی، راندمان استفاده از خطوط ریلی را افزایش دهد.

وی تاکید کرد: فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری در این زمینه، در فاز اول، ۵٠ دستگاه لوکوموتیو ساخت داخل را خریداری نموده تا علاوه بر حل مشکلات مربوط به نیروی پیشران در استفاده از راه‌آهن، از تولید داخل نیز حمایت کند.

خرید ۵۰ لوکوموتیو دیگر

طیب‌نیا در گفتگو با خبرنگار ایراسین یادآور شد: در صورتی که راه برای سرمایه‌گذاری در این زمینه هموار باشد تصمیم داریم ۵٠ دستگاه لوکومتیو دیگر را نیز از محصولات تولید داخل خریداری نماییم.

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که برای افزایش سرعت سیر ناوگان حمل ریلی توافقاتی را با راه‌آهن انجام دهیم تا با استفاده از این لوکومتیوها و واگن های گروه فولاد مبارکه، مواد اولیه و محصولات را حمل کنیم. وجود قطار کامل علاوه بر افزایش سرعت سیر می‌تواند به استفاده از خطوط ریلی و در نتیجه افزایش درآمد راه‌آهن نیز کمک کند.

وی در پایان گفت: امیدواریم با رونق این حوزه در آینده شاهد توسعه بخش‌های دیگر در خطوط ریلی کشور باشیم

2

تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱
شناسه مطلب : 41491
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی