مدیر کنترل کیفی شرکت فولاد مبارکه: عملکرد کیفی محصولات فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ افزایش یافت
علیرضا کی‌یگانه مدیر کنترل کیفی شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: مهم‌ترین شاخص کیفیت محصولات فولاد مبارکه نشان‌دهنده وضعیت کیفیت و بازده کیفی کل محصولات شرکت است؛ بازده کیفی کل شرکت از بازده کیفی نواحی تولیدی فولادسازی، نورد گرم و نورد سرد به‌دست می‌آید.

به گزارش  چیلان ،محصولات فولاد مبارکه از نظر کیفی به ۴ دسته محصولات منطبق، محصول نامنطبق درجه ۱، محصول نامنطبق درجه ۲ و قراضه تقسیم می‌شوند و بازده کیفی از درصد وزنی محصولات منطبق حاصل می‌شود و نشان‌دهنده مقدار تولید محصولات منطبق با سفارش است.

مدیر کنترل کیفی فولاد مبارکه از افزایش ۸۸.۸۲ درصدی شاخص بازده کیفی محصولات تولیدی این شرکت در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این شاخص در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به ترتیب ۸۳.۹۴ و ۸۶.۸۸ درصد بوده است. می‌توان گفت بهبود کیفیت در ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته حدود ۲ درصد و نسبت به ۲ سال گذشته حدود ۵ درصد بوده است و این نتیجه دستاورد کلیه کارکنان فولاد مبارکه است که به‌طور مستقیم و غیر مستقیم بر کیفیت محصولات تأثیرگذارند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش کیفیت محصولات باعث افزایش رضایت مشتریان، افزایش بهره‌وری، کاهش ضایعات، سودآوری بیشتر و تحویل به موقع محصول به مشتریان می‌شود. این دستاورد علی‌رغم وجود تحریم‌ها و مشکلاتی ازجمله افزایش انتظارات مشتریان و وجود بازار رقابتی حاصل شده و امید است این بهبودها در سال جدید نیز ادامه یابد.

کی‌یگانه اذعان داشت: کاهش عیوبی چون ناخالصی، پوسته و زنگ‌زدگی و لکه امولسیون از موارد تأثیرگذار بر بهبود شاخص کیفیت فولاد مبارکه بوده است؛ بازرسی به‌موقع، شناسایی عیب و عوامل مؤثر برآن و انجام اقدام اصلاحی به‌موقع و کنترل فرایند کیفیت محصولات ازجمله اقدامات مؤثر بر افزایش کیفیت محصولات است.

10 20 01

وی در پایان ضمن قدردانی از کلیه کارکنان فولاد مبارکه که در تحقق این دستاورد نقش‌آفرین بوده‌اند، از مدیریت نواحی تولیدی و پشتیبانی و به‌ویژه کارکنان واحد کنترل کیفی تقدیر کرد و افزود: دست‌یابی به این موفقیت نشانگر لبیک تلاشگران فولاد مبارکه به منویات مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۰ به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» است. فولاد مبارکه به عنوان یک سازمان پیشرو در سال ۱۴۰۱ نیز تمامی امکانات خود را در جهت تحقق پیام معظم‌له مبنی بر شعار «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» به کار خواهد گرفت.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲
شناسه مطلب : 41709
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی