رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن:وزارت صمت نگرانی تولیدکنندگان فولاد در حوزه عوارض صادراتی را رفع کند
اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن گفت:(در واکنش به سخنان معاون معادن وزارت صمت) اگر برق و انرژی در اختیار وزارت صمت نیست، عوارض صادراتی که در اختیار این وزارتخانه است. بحث عوارض نگرانی تولیدکنندگان است و این موانع باید با هماهنگی بخش خصوصی به سرعت برداشته شود.

به گزارش  چیلان ، اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن گفت:(در واکنش به سخنان معاون معادن وزارت صمت) اگر برق و انرژی در اختیار وزارت صمت نیست، عوارض صادراتی که در اختیار این وزارتخانه است. بحث عوارض نگرانی تولیدکنندگان است و این موانع باید با هماهنگی بخش خصوصی به سرعت برداشته شود.

ما بی‌ثباتی در قانون کمتر داریم، مشکلی که وجود دارد دستورالعمل‌های خلق‌الساعه‌ای است که توسط دولت صادر می‌شود.

بخش خصوصی در تدوین قانون برنامه هفتم توسعه باید پرقدرت وارد میدان شود و در این حوزه در کنار دولت و مجلس باشد.

قانون جدید معدن در دستور کار مجلس است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: این موانع باید توسط دولت برطرف شود. ما الان قانون جدید معادن را در دست اقدام داریم و پیوسته از بخش خصوصی برای حضور در جلسات مرتبط با آن دعوت کردیم بنابراین عزیزان می‌توانند نظر خود را به ما منتقل کنند. ما در قانون بی‌ثباتی کمتر داریم و آنچه هست دستور العمل‌هایی است که اجرا می‌شود.

اکبری تالارپشتی خاطر نشان کرد: ما برای عمران، آبادی و ساخت کشور به بودجه دولتی نیاز نداریم؛ از جیب مردم و سرمایه گذاران می‌توانیم کشور را آباد کنیم.

وی تصریح کرد: از وقتی که این دولت مستقر شده امورات هدفمندتر در حال ساماندهی است.

بخش خصوصی تسلیم تصمیمات غلط نشود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران فعال در حوزه معدن در حال اکتشافات عمیق هستند.

اکبری تالارپشتی اظهار کرد: انرژی مزیت ماست. از بخش خصوصی انتظار داریم که مطالباتش را به صورت حرفه‌ای و تخصصی پیگیری کند و تسلیم تصمیمات غلط نشود.‌ مطالبه‌گری حرفه‌ای را باید روز به روز تقویت باید تویت شود.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹
شناسه مطلب : 42064
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی