نامه مهم انجمن فولاد به وزیر صمتاعتراض انجمن فولاد به محدودیت‌های برقی فولادسازان: خاموشی‌ها در همه صنایع و با برنامه کارشناسی اعمال شود
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به وزیر صمت به محدودیت‌های برق اعمال شده بر شرکت‌های فولادی اعتراض کرده و گفته است که محدودیت‌های ابلاغی شرکت‌های برق منطقه‌ای به فولادسازان باعث خواهد شد تا تقریباً تمام کارخانجات تولیدکننده فولاد به ویژه در بخش خصوصی حدود ۳ ماه تعطیل شوند. انجمن فولاد اصلاح فوری محدودیت‌های اعمالی را خواستار شده است.

به گزارش  چیلان ، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به وزیر صمت به محدودیت‌های برق اعمال شده بر شرکت‌های فولادی اعتراض کرده و گفته است که محدودیت‌های ابلاغیِ شرکت‌های برق منطقه‌ای به فولادسازان باعث خواهد شد تا تقریباً تمام کارخانجات تولیدکننده فولاد به ویژه در بخش خصوصی حدود ۳ ماه تعطیل شوند. انجمن فولاد اصلاح فوری محدودیت‌های اعمالی را خواستار شده است.

انجمن فولاد در نامه خود استدلال کرده که در سال گذشته، صنعت فولاد حدود ۶ میلیون تن از برنامه هدف‌گذاری شده تولیدی خود عقب افتاد که این امر موجب تحمیل زیان حدود ۴ میلیارد دلاری به این صنعت شد. انجمن فولاد گفته است که محدودیت تامین برق در کشور باید بین همه صنایع و طبق برنامه کارشناسی توزیع گردد تا کارخانجات فولادی کشور متحمل خسارات کمتری شوند.

متن کامل نامه انجمن فولاد به وزیر صمت به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر فاطمی امین، مقام عالی محترم  وزارت صنعت، معدن و تجارت

با سلام و احترام؛

همانگونه که مستحضر هستید در سال ۱۴۰۰، فولاد ایران حدود ۶ میلیون تن از برنامه هدف گذاری شده خود عقب افتاد که این امر موجب تحمیل زیان حدود ۴ میلیارد دلاری به اقتصاد این صنعت گردید و عمده دلیل آن، محدودیت های انرژی در صنعت فولاد بود.

باتوجه به اینکه عمده بار خاموشی های سال گذشته را فولاد سازان به دوش کشیدند، در سال جاری انتظار می رفت با اتخاذ تدابیر کارشناسی، محدودیت تامین برق در کشور بین همه صنایع توزیع گردد و کارخانجات فولادی کشور متحمل خسارات کمتری گردند لیکن بخشنامه های صادره از طرف شرکت های برق منطقه ای به هر یک از تولید کنندگان فولاد کشور، متاسفانه خلاف این انتظار را روایت می کند به گونه ای که تقریباً تمام کارخانجات تولید کننده فولاد به ویژه در بخش خصوصی حدود ۳ ماه تعطیل خواهند شد.

در پیگیری های انجام شده نیز اعلام می گردد این محدودیت ها با توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت اعمال گردیده است که اگر چنین باشد جای تعجب و تاسف فراوان دارد! جای سوال اساسی است که چرا دیماند خریداری شده هر یک از کارخانجات تولیدی مبنا قرار نگرفته و میزان مصرف آن هم در شرایط رکود بازار در اسفند ۱۴۰۰ مبنای اعمال محدودیت قرار گرفته است؟

علیهذا همانگونه که به خوبی واقف هستید، کاهش تولید فولاد موجب افزایش قیمت محصولات پایین دستی نظیر لوازم خانگی، لوله و پروفیل،  ساختمان و حتی خودرو می گردد. لذا با عنایت به لزوم تنظیم بازار داخلی و در عین حال توسعه صادرات فولاد کشور در شرایط تحریمی و نیاز ارزی کشور، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید که نسبت به اصلاح فوری محدودیت های اعمالی فوق اقدام گردد. بدیهی است همچون گذشته این انجمن آماده مشارکت در مطالعات کارشناسی به منظورمدیریت منصفانه محدودیت های جبری تامین انرژی کشور در جهت کاهش خسات وارده به تولیدکنندگان می باشد.

تصویر این نامه را در زیر ببینید:

وزیر صمت

2

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴
شناسه مطلب : 42579
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی