نتیجه معاملات شمش فولادی در بورس کالا/ شمش ۱۸.۳ درصد بالاتر از قیمت پایه معامله شد
بورس کالا میزبان عرضه ۹۰ هزار تن شمش بلوم بود که تمامی این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت. عرضه‌های امروز مربوط به سه شرکت فولاد خوزستان (#فخوز)، چادرملو (#کچاد) و #ارفع بود که در سه‌شنبه هفته پیش معاملات آن‌ها ابطال شده بود.

به گزارش  چیلان ، امروز شنبه ۲۸ خرداد، بورس کالا میزبان عرضه ۹۰ هزار تن شمش بلوم بود که تمامی این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت. عرضه‌های امروز مربوط به سه شرکت فولاد خوزستان (#فخوز)، چادرملو (#کچاد) و #ارفع بود که در سه‌شنبه هفته پیش معاملات آن‌ها ابطال شده بود.

قیمت میانگین موزون شمش بلوم در معاملات امروز ۱۵۳۶۵ تومان به ازای هر کیلو بود و شمش ۴.۴ درصد بالاتر از قیمت میانگین موزون معاملات ۱۷ خرداد، مورد معامله قرار گرفت.

شمش فولادی امروز در بورس کالا ۱۸.۳ درصد معادل ۲۳۷۴ تومان بالاتر از قیمت پایه معامله شد. در حالی که کارخانجات فولاد با محدودیت مصرف برق روبرو هستند، قیمت پایه شمش در بورس کالا در حدود نرخ قراضه آهن در بازار است و این امر رقابت بالا برای خرید شمش را در پی داشته است. امروز بورس کالا برای خرید شمش توسط مشتریان محدودیت حجمی نیز قائل شده بود. با این حال، این محدودیت حجمی نیز مانع از رقابت بالا نشد.

photo ۲۰۲۲ ۰۶ ۱۸ ۱۷ ۳۴ ۳۵

2

تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴
شناسه مطلب : 42770
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی