مدیرعامل ذوب آهن اصفهان :ذوب آهن اصفهان در ۶ ماه گذشته ۱۲ محصول جدید تولید کرده است
مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از آمادگی این مجتمع عظیم صنعتی برای تولید محصولات مورد نیاز پروژه های ساخت مسکن خبر داد.

به گزارش  چیلان ،وی درمورد آمادگی و نقش ذوب آهن اصفهان در تامین مقاطع ساختمانی مورد نیاز نهضت ملی ساخت مسکن درکشور گفت: برنامه دولت سیزدهم مبنی بر ساخت یک میلیون مسکن در هرسال را باید به صورت معدل نگاه کنیم که تحقق آن در دوره چهارساله مدنظر است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: در این زمینه درخواست هایی از سازمان های مربوطه از ذوب آهن شده است و این شرکت در حد توان آماده تولید و تحویل سبد کالا های درخواستی پروژه های مسکن در کشور می باشد.

در واقع تولید و عرضه محصول بر اساس این درخواست ها و با توجه به میزان و نوع آن در ابعاد مختلف انجام می شود.

وی به اهمیت تامین پایدار مواد اولیه جهت تولید و همچنین افزایش کمی و کیفی آن اشاره کرد و در خصوص واردات کک و ذغال سنگ از خارج کشور و افزایش قیمت های جهانی گفت : گرانی مواد اولیه وارداتی و بعضی تنگناهای تامین مواد در داخل کشور محدودیت هایی را برای ما ایجاد می کند، با این حال از طریق صادرات ۴۰ درصدی محصولات به خارج بخشی از منابع ارزی خود را تامین می کنیم.

مهندس رخصتی افزود: ذوب آهن اصفهان از هیچ نوع یارانه انرژی برخوردار نیست و قیمت های انرژی نیز بر قیمت نهایی تولید اثرگذار است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به وجود نیروگاههای برق در این شرکت افزود: تولید ۲۴۰ مگاوات برق در داخل کارخانه به تامین این حامل انرژی کمک کرده وبه مشتریان اطمینان می دهد که تولید سبد کالا های درخواستی پروژه های آن ها با مشکلی مواجه نمی شود.

وی در ادامه گفت: هم اکنون ۶۵ درصد تیر آهن مورد نیاز کشور در این شرکت تولید می شود. در عین حال درخواست های جدید ما را به سوی تولیدات جدید سوق داده ودر ۶ ماه گذشته ۱۲ محصول جدید تولید و عرضه شده است.

مهندس رخصتی در زمینه کیفیت محصولات ذوب آهن گفت : ذوب آهن در تولید تابع قوانین و استانداردها است و کیفیت را فدای هیچ منفعت دیگری نمی کند به طوری که می توان این مجتمع عظیم صنعتی را پیشگام کیفیت دانست.

وی در زمینه ساخت و تولید انواع ریل گفت: تولید این محصول در ذوب آهن اصفهان بر اساس درخواست انجام می شود و قطعات مهم خط تولید آن بومی سازی شده است .

مدیر عامل ذوب آهن با اشاره به فعالیت های زیست محیطی گسترده این شرکت گفت : این مجتمع عظیم صنعتی با دارا بودن بیش از ۱۶ هزار هکتار فضای سبز ۸۲ برابر بیشتر از استاندارد ، فضای سبز ایجاد کرده است که آبیاری عمده آن به صورت دیم است . در راستای کاهش آلایندگی نیز با نوسازی تجهیزات ، ضمن مدرن سازی بخش های مختلف خط تولید از جمله درب های فلکسیبل باطری های کک سازی به سمت صنعت سبز حرکت کرده ایم .

2

تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷
شناسه مطلب : 43694
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی