پروژه یزد ۱ «فولاژ» تا چند ماه آینده به مرحله تست سرد می رسد
مدیر امور سهام و مجامع فولاد آلیاژی ایران گفت: طی ۶ ماهه ابتدای سال 1401 با افزایش تناژ فروشی، حدود ۲۲۰ هزار تن فروش محصولات این شرکت بوده است و با توجه به فروش ۱۹۵ هزار تنی محصولات در سال گذشته، افزایش خوبی داشته است.

به گزارش  چیلان ، امیر جعفری، مدیر امور سهام و مجامع فولاد آلیاژی ایران در خصوص عملکرد این شرکت گفت: در حوزه تولید و فروش طی ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ خوشبختانه با مدیریت مناسبی که دوستان در حوزه تولید داشته اند، در واحدهای مختلف شرکت چه واحد فولاد سازی، چه نورد سنگین، نورد سبک و عملیات حرارتی به طور متوسط رشد بیش از ۲۰ درصدی در تولید داشته ایم، در واحد فولادسازی بالغ بر ۲۴۰ هزار تن محصول تولید کرده ایم .

وی گفت: در واحد نورد سنگین نزدیک به ۱۳۰ هزار تن تولید در ۶ ماهه امسال داشته ایم، نسبت به دوره مشابه سال قبل آن که ۱۰۶ هزار تن بوده است، افزایش قابل توجهی را در حوزه تولید داشته ایم. علیرغم همه محدودیت های برق که وجود داشت و واحد بسته بندی و عملیات حرارتی و نورد سنگین هم تولید خوبی داشتیم و به طور متوسط نزدیک به ۲۰ تا ۲۱ درصد افزایش تناژ تولید داشته ایم.

جعفری افزود: با وجود شرایط کامودیتی های جهانی و افزایش قیمت نهاده ها و در حوزه حقوق و دستمزد ، تلاش کرده ایم که حاشیه سود را حفظ کنیم و کیفیت محصولات را ملاک قرار داده ایم. نسبت به سال گذشته یا سال ۹۹ به طور قابل توجهی هم میزان قراضه های دورخطی و میزان نامختلف بودن محصولات مان را کاهش دادیم که این صرفه جویی اقتصادی بسیار مناسبی در حوزه کاهش هزینه های شرکت بود.

جعفری گفت: خوشبختانه طی ۶ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ با افزایش تناژ فروشی، حدود ۲۲۰ هزار تن فروش محصولاتمان بوده است و با توجه به فروش ۱۹۵ هزار تنی محصولات در سال گذشته، افزایش خوبی داشته است.

وی گفت: خوشبختانه طی عملکرد ۱۴۰۱ ، بیش از ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان فروش ۶ ماهه بوده است که نسبت به سال گذشته در دوره مشابه حدود ۵۲ درصد افزایش نرخ مبلغ فروش را داشته ایم، شرکت تلاش کرده به سمت محصولات با آلیاژ بالاتر برود، تا با قیمت بالاتر و در نهایت ارزش افزوده بیشتر سود خوبی را عاید سهامداران خود کند.

جعفری گفت: طی همین دوره صادرات بسیار خوبی هم داشته ایم و طی ۶ ماهه امسال حدود ۳۱ هزار تن صادرات داشته ایم که مشابه سال قبل آن عددی در حدود ۱۸ هزار تن بود. ان شاءالله در ۶ ماه دوم و روند صعودی در بازارهای جهانی امیدواریم که عدد قابل توجهی را در حوزه صادرات پوشش دهیم و بتوانیم بحث ارزآوری را برای شرکت و کشور داشته باشیم.

مدیر امور سهام و مجامع فولاژ گفت: پروژه یزد یک با ظرفیت ۷۰۰ هزار تن فولادهای مهندسی و آلیاژی با رشد خوبی طی یک سال اخیر مواجه بوده است، ما به طور متوسط بیش از ۲ درصد رشد فیزیکی و حدود ۹۰ درصد طی ۶ ماه اخیر پیشرفت فیزیکی داشتیم که تا چند ماه آینده تست سرد را خواهیم داشت که ان شاءالله سال ۱۴۰۲ عملیاتی می شود. این پروژه درصد تولید و فروش را به طور قابل اهمیتی افزایش دهد.

او گفت: پروژه دیگر ما، پروژه توسعه صنایع پایین دستی بود که باتوجه به توانمندی در تکنولوژی و زیر ساخت شرکت آلیاژی ایران توسعه خط نورد را در نورد آلیاژی و فولادهای خاص با هدف افزایش سبد محصولات و تامین نیاز صنایع پایین دستی حداقل تا ۱۵ صنعت در دستور کار داریم.

وی گفت: فاز دیگر شرکت در پروژه یزد یک استارت پروژه لوله های بدون درز است که به عنوان یکی از نیازهای اساسی کشور در حوزه نفت و گاز بوده و به و بخش عمده عمده آن وارد می شود. شرکت فولاد آلیاژی ان شاءالله پس از پروژه یزد یک و دیگر پروژه های پایین دستی ، وارد این پروژه نیز می شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵
منبع : بورس 24
شناسه مطلب : 45157
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی