فولاژ در صدد جهانی‌تر شدن
خلق و توسعه برند سازمانی قدرتمند جهت داشتن قابلیت رقابت در فضای کسب‌و‌کارهای امروز، امری ضروری به نظر می‌رسد. با این حال فرایند دستیابی به چنین برندی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. شرکت فولاد آلیاژی ایران با تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص، توانسته تا مزیت رقابتی به‌خصوصی را در صنایع فولادی کشور برای خود ایجاد کند و با اتخاذ رویکردهایی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، به توسعه نام تجاری خود سرعت بخشیده و جایگاه بزرگی را در این صنعت در اختیار گرفته است. این شرکت همچنین در پی توسعه فعالیت خود در سطح بین‌المللی و جهانی‌تر کردن برند سازمانی شرکت است. 
سیدرضا سیفتی ، مدیر امور بازاریابی و فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران

به گزارش  چیلان ، امروزه با توسعه صنایع مختلف و رقابتی شدن بازار، رکودها و رونق‌های سینوسی، نا‌متوازن بودن عرضه و تقاضا و نیز سایر عوامل و پارامترهای تأثیر‌گذار، پدیده برندسازی و توسعه نام تجاری، از اهمیت ویژه‌ای میان تولید‌کنندگان برخوردار شده است. علت این مسئله را باید در امکان تقلید مواردی مانند تکنیک‌های افزایش وفاداری مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری توسط رقبا جستجو کرد. به عبارتی این عوامل را نمی‌توان ضامن حفظ و یا توسعه مزیت رقابتی در بلند‌مدت دانست. زنجیره صنعت فولاد نیز از این قاعده مستثنی نیست و به ویژه با روند رو به افزایش تولید‌کنندگان بزرگ و کوچک، برند هر محصول و یا تولید‌کننده آن است که ضامن بقا در بازار و حفظ ارزش افزوده محسوب می‌شود.

فولاد آلیاژی؛ برندی ارزش‌افزا

شرکت فولاد آلیاژی ایران با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن محصول یکی از پیشرفته‌ترین تولید‌کنندگان فولاد آلیاژی در جهان است. کارخانجات فولاد‌سازی، نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات‌حرارتی و تکمیل‌کاری این شرکت مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات و برخوردار از بالاترین سطح دانش فنی روز دنیا است که امکان تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص را با بالاترین کیفیت و منطبق با استانداردهای بین‌المللی فراهم کرده است.

ماموریت شرکت فولاد آلیاژی ایران، طراحی و تولید محصولات طویل فولاد‌های آلیاژی مطابق با معتبرترین استانداردهای جهانی و نیاز مشتری با بالاترین سهم فروش در بازار داخلی و حضور در بازارهای صادراتی به منظور ارتقای نام تجاری خود (IASCO) است.

ارزش‌های سازمانی این شرکت را می‌توان در حفظ کرامت و توسعه سرمایه انسانی، تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی به ویژه در حوزه زیست‌محیطی و قوانین و مقررات، ارزش‌افزایی برای مشتریان و سایر ذی‌نفعان، کار ایمن و با‌کیفیت و نوآوری و بهبود مستمر جستجو کرد.

از جمله اهداف استراتژیک این شرکت نیز که در چهار حوزه مالی، مشتری، فرایندهای داخلی و یادگیری و رشد جای دارند می‌توان به افزایش سودآوری، کاهش بهای تمام‌شده، توسعه محصول، توسعه بازار، کاهش مدت زمان تحویل محصول، افزایش رضایت مشتری، تامین پایدار منابع، توسعه ظرفیت تولید، بهره‌وری تولید، ارتقای کیفیت محصول، انطباق با الزامات زیست‌محیطی و توسعه سرمایه‌های انسانی اشاره کرد.

با توجه به کیفیت محصولات تولیدی این شرکت، تکمیل بودن سبد محصولات، بازخوردهای گرفته شده از مشتریان داخلی و خارجی و همچنین بررسی‌های میدانی انجام شده، برند سازمانی شرکت فولاد آلیاژی ایران (IASCO) جایگاه بسیار رفیعی را در بازارهای داخلی و خارجی و همچنین در میان مشتریان خود دارد.

گفتنی است که صرفا مجوز استفاده از محصولات شرکت فولاد آلیاژی ایران که به نام ” آلیاژی ایران” شهرت دارند به اغلب تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان قطعات و محصولات داده می‌شود، به ویژه در مواردی که به طور مستقیم با ایمنی و کیفیت مرتبط باشند.

برند شرکت فولاد آلیاژی ایران با نام IASCO در بازارهای صادراتی اروپا، آسیا و  کشورهای منطقه نیز بسیار شناخته شده و صاحب جایگاه به حساب می‌آید، به طوری که تقاضا و ارزش خرید محصولات این شرکت نسبت به سایر عرضه‌کنندگان هم‌تراز، بالاتر است و از اولویت‌های خرید مشتریان خارجی محسوب می‌شود.

عوامل متعددی در دستیابی شرکت فولاد آلیاژی ایران به این جایگاه نقش داشته‌اند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دانش فنی روز، تخصص، سخت‌کوشی سرمایه‌های انسانی، کیفیت محصولات تولیدی، خدمات پس از فروش، قابلیت تولید انواع فولادهای آلیاژی در سایزهای مختلف، انعطاف‌پذیری در تولید مطابق درخواست مشتریان، توجه مستمر به نقاط قوت و ضعف و برنامه‌ریزی جهت توسعه شرکت با استفاده از فرصت‌های موجود در بازار اشاره کرد.

فولاد آلیاژی ایران؛ صنعت سبز

شرکت فولاد آلیاژی ایران با توجه به فعالیت‌های موثر خود بر مبنای استانداردهای بین‌المللی، به جوایز بسیاری در حوزه مدیریت کیفیت، مدیریت زیست‌محیطی، مدیریت انرژی و.. دست پیدا کرده است. بی‌تردید اهمیت بالای الزامات زیست محیطی در شرکت فولاد آلیاژی ایران بر توسعه برند سازمانی این مجتمع اثرگذار است.

دریافت کد ملی زیست‌محیطی از سوی سازمان حفاظت از محیط‌زیست و انتخاب این شرکت به عنوان صنعت برگزیده سبز کشوری، صنعت نمونه سبز استان، صنعت نمونه استان در زمینه مدیریت مصرف برق و… از جمله جوائز و افتخارات کسب‌شده است.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲
شناسه مطلب : 46912
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی