جزئیات افزایش سرمایه کچاد / افزایش سرمایه ۱۴۰ درصدی چادرملو
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ر مجمع عمومی فوق العاده این شرکت گفت: «کچاد» افزایش سرمایه از 11 هزار و 900 میلیارد تومان به 28 هزار و 650 میلیارد تومان را درخواست کرده است.

به گزارش  چیلان ،مهندس طاهر زاده گفت:  افزایش سرمایه پیشنهادی حدود۱۴۰درصد است، که حدود ۶۱ درصد از محل سود انباشته و ۷۹درصد از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران است.

وی گفت: این افزایش سرمایه در راستای تامین هزینه‌های طرح‌های توسعه‌ از جمله کارخانه فروآلیاژ، طرح فرآوری باطله‌های معدنی به ظرفیت یک‌ میلیون سرمایه‌پذیر، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر (در جریان) و جبران مخارج سرمایه‌گذاری در ساخت ساختمان، تجهیزات و بهبود خطوط، تامین بخشی از سرمایه در گردش به‌ منظور تامین سنگ و… صورت گرفت.

وی ادامه داد:  کچاد» سه هزار میلیارد تومان سرمایه جهت تامین سنگ‌آهن مورد نیاز مجموعه در نظر گرفته است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت:در بخش گندله ۴ درصد رشد تولید داشته ایم، تولید آهن اسفنجی با رشد ۱۲ درصدی و در تولید کنسانتره هم اگرچه طی ۱۰ ماهه امسال نسبت به سال قبل با افزایش همراه نبوده است اما موفق شدیم با خرید سنگ آهن در بخش های مختلف رشد منفی را کاهش داده و تولید کنستانتره را بهبود بخشیم.

وی بیان کرد:  طرح‌های توسعه‌ای شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شامل نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان، کارخانه فروآلیاژ در منطقه بهاباد، کارخانه آجرنسوز و اکسیژن ۲ است، که قرارداد کارخانه فروآلیاژ بهاباد با ظرفیت ۶۵ هزار تن با پیمانکار منعقد شده است.

طاهرزاده گفت:قرارداد کارخانه فرآورده‌های نسوز نیز بسته شده است که ۱۸۰ میلیون یورو برای بخش مهندسی و تجهیزات خارجی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: ما همچنین درصدد اخذ گواهی کشف در معدن D19 هستیم و پیش‌بینی ذخیره ۱۰۰ میلیون تنی در این معدن را داریم.

وی در پایان گفت: همچنین هزینه‌های تامین انرژی با درصد افزایشی همراه بودند بدین معنا که میانگین قیمت هر متر مکعب گاز ۴۸درصد، برق ۲۸درصد و آب ۵۸درصد افزایش‌ یافته است.

به گزارش اختصاصی  چیلان ، در پایان مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به افزایش سرمایه شرکت از ۱۱.۹هزار میلیارد تومان به ۲۸.۶هزار میلیارد تومان رای داد.

2

تاریخ انتشار : ۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵
شناسه مطلب : 47935
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی