اختصاصی/ عملکرد و سودآوری فولاد ارفع زیر ذره بین چیلان :آهن و فولاد ارفع: عملکردی خیره‌کننده نسبت سال گذشته + پیش‌بینی سودآوری ارفع
فولاد ارفع علی‌رغم وجود برنامه ارتقای ظرفیت در تابستان و تعطیلی کوره ذوب به مدت 40 روز، در فروش عملکرد بسیار خوبی را تجربه کرده است. این شرکت را می‌توان پس از فولاد کاوه در جایگاه دوم عملکردی در بین فروشندگان فولاد در کشور در سال 1401 دانست.

به گزارش  چیلان ،فولاد ارفع علی‌رغم وجود برنامه ارتقای ظرفیت در تابستان و تعطیلی کوره ذوب به مدت ۴۰ روز، در فروش عملکرد بسیار خوبی را تجربه کرده است. این شرکت را می‌توان پس از فولاد کاوه در جایگاه دوم عملکردی در بین فروشندگان فولاد در کشور در سال ۱۴۰۱ دانست.

فولاد ارفع با فروش ۷۷۷ هزارتن شمش فولاد در ۹ ماهه حتی بیشتر از ظرفیت اسمی کارخانه در فروش عمل کرده است. در حوزه تولید نیز حتی با وجود خاموشی بیش از ۴۰ روزه کوره ذوب با تولید ۶۳۰ هزارتن شمش ۱۵ درصد بیشتر از سال ۱۴۰۰ ( ۵۶۰هزارتن) تولید کرده است که عملکرد خیره کننده‌ای محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد تولید ماهانه در سطح ظرفیت اسمی ۱ میلیون تن به خوبی در حال انجام است. عملکرد ۹ ماهه ارفع در حالی بسیار خوب توصیف می‌شود که قطعی گاز در دو ماه دی و بهمن، مدیران شرکت را در مدیریت بحران در فصل پایانی سال با چالش روبرو کرده است.

 پیش‌بینی سودآوری ارفع
به گزارش  چیلان ، پیش‌بینی سود خالص در محدوده ۳۵۰۰ میلیارد تومان (رشد ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته) برای ارفع قابل دستیابی است.

photo ۲۰۲۳ ۰۲ ۲۱ ۰۱ ۱۳ ۵۱

2

تاریخ انتشار : ۲ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
شناسه مطلب : 47986
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی