پرمیوم گندله تحت فشار افزایش تولید کنسانتره داخلی چین
تولید کنسانتره داخلی چین پیش تر و از سپتامبر سال گذشته به دلیل بازرسی های ایمنی در پی حوادث مرگبار معدنی کاهش یافته بود. علاوه بر این با کاهش قیمت سنگ آهن به دلیل رکود عمومی در بازار محصولات زنجیره فولاد، بیشتر معادن کوچک و متوسط داخلی قادر به ادامه فعالیت های خود نبودند.

به گز ارش  چیلان ،به گزارش  چیلان ، تولید کنسانتره داخلی چین پیش تر و از سپتامبر سال گذشته به دلیل بازرسی های ایمنی در پی حوادث مرگبار معدنی کاهش یافته بود. علاوه بر این با کاهش قیمت سنگ آهن به دلیل رکود عمومی در بازار محصولات زنجیره فولاد، بیشتر معادن کوچک و متوسط داخلی قادر به ادامه فعالیت های خود نبودند.

با این حال با افزایش قیمت سنگ آهن، بین ژانویه تا مارس میانگین تولید کنسانتره روزانه ۱۳.۴ درصد یا ۵۳.۸ هزار تن در روز افزایش یافت و به ۴۵۵.۳ هزار تن در روز رسید.

انتظار می رود شتاب رو به رشد تولید کنسانتره داخلی چین به حرکت رو به جلو ادامه دهد زیرا انتظار می رود محدودیت های معادن در شمال چین از اواسط ماه مارس برداشته شوند.

علاوه بر این تلاش های مداوم چین برای افزایش تولید سنگ آهن نیز احتمالا منجر به عرضه های جدید در سال جاری خواهد شد.

این تلاش ها تحت عنوان طرح Dubbed the Cornerstone Plan، باعث فعال شدن چندین سایت معدنی جدید در سال های اخیر شده است که از آن جمله می توان به معدن Sishanling که در صدر بزرگترین ذخایر قطعی سنگ اهن چین قرار دارد، اشاره کرد.

پیش بینی می شود که میانگین تولید روزانه کنسانتره در چین در دو ماه آینده حدود ۱۰ درصد یا ۷۱ هزار تن در روز افزایش یابد.

با این حال کل موجودی انبار کنسانتره و گندله وارداتی در ابتدای ماه مارس به بالاترین سطح سه سال گذشته یعنی ۱۸.۰۸ میلیون تن رسید که این موضوع باعث شد پریمیوم گندله ۶۵ درصد از اوایل ژانویه در نزدیکی ۱۵ دلار در هر تن باقی بماند.

چنانچه تولید کنسانتره به افزایش خود ادامه دهد این احتمال وجود دارد که پرمیوم گندله به کمتر از ۶ دلار در هر تن کاهش یابد که پایین ترین سطح از آکوست ۲۰۲۰ خواهد بود، یعنی زمانی که موجودی انبارها در بنادر به ۲۱ میلیون تن رسیده بود.

▫️ارائه شده توسط دکتر جعفری طهرانی به گروه رسانه‌ای  چیلان 

11

2

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳
شناسه مطلب : 48527
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی