مدیرعامل ذوب آهن اصفهان/ توسعه کشور از مسیر حمل و نقل ریلی می گذرد
مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن گفت : تاکنون ذوب آهن اصفهان حدود ۱۲۰ هزار تن ریل به راه آهن جمهوری اسلامی، شرکت زیرساخت و متروی کلان شهرها تحویل داده است و قراردادهای بسیاری نیز با این مجتمع عظیم صنعتی برای تامین ریل منعقد شده که تولید آنها به صورت شبانه روزی در محل کارخانه در حال انجام می باشد.

به گزارش  چیلان ،هیات اعزامی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی(بخش حمل و نقل ریلی) و دانشکده حمل و نقل دانشگاه اصفهان، یکشنبه یازدهم تیرماه با مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از مسئولین شرکت دیدار و گفتگو کردند.

مهدی کوهی مدیرعامل شرکت در این دیدار گفت : تاکنون ذوب آهن اصفهان حدود ۱۲۰ هزار تن ریل به راه آهن جمهوری اسلامی، شرکت زیرساخت و متروی کلان شهرها تحویل داده است و قراردادهای بسیاری نیز با این مجتمع عظیم صنعتی برای تامین ریل منعقد شده که تولید آنها به صورت شبانه روزی در محل کارخانه در حال انجام می باشد.

وی افزود : توسعه کشور از مسیر حمل و نقل ریلی می گذرد و در این راستا دولت سیزدهم با جدیت تمام روند پیشرفت پروژه های ریلی را در اقصی نقاط کشور پیگیر است و بحمدا…  به صورت مستمر خبرهای خوش افتتاح پروژه های ریلی را می شنویم که این رویکرد، نویدبخش عمران و آبادانی میهن عزیزمان است.

مدیرعامل شرکت تصریح کرد : ریل ذوب آهن اصفهان در صنایع فولادی و معدنی گوناگون کشور نیز مورد استفاده قرار گرفته است که این موضوع به ویژه در بخش حمل و نقل محصول و مواد اولیه ، کاهش قیمت تمام شده را برای این بخش ها رقم زده است.

مسعود فتحعلی رییس بخش حمل و نقل ریلی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور نیز در این نشست گفت : ورود ذوب آهن اصفهان به عرصه تولید ریل، محصولی پیچیده که تاکنون در ایران تولید نشده بود، نشان از توانمندی و شجاعت این شرکت برای ورود به عرصه تولید محصولات منحصربفرد است که به واقع شایسته تقدیر می باشد.

وی بیان کرد : طی بازدید امروز فرایند تولید ریل در ذوب آهن اصفهان و آزمون های مختلف آن را از نزدیک مشاهده کردم، به واقع تخصص و دقت بسیار بالایی بر این روند تولید حاکم است.

رییس بخش حمل و نقل ریلی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد : این مرکز در راستای فعالیت های پژوهشی به منظور تنوع بخشی بیشتر به سبد ریل تولیدی ذوب آهن، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با این کارخانه اعلام می نماید.

مسعود فتحعلی تصریح کرد : این مرکز به عنوان عامل سوم حاکمیتی وزارت راه و شهرسازی در حوزه های مسکن،حمل و نقل و معماری فعال می باشد و امکان صدور گواهینامه فنی را برای فعالیت بخش های مختلف فراهم می نماید و در این این زمینه نیز آماده همکاری با ذوب آهن اصفهان است.

شایان ذکر است هیات اعزامی مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی  از بخش های مختلف کارخانه از جمله مدیریت های کوره بلند، نورد و آزمایشگاه مرکزی بازدید نمودند.

2

تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۵
شناسه مطلب : 51219
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی