گام بلند ذوب آهن اصفهان در مسیر صنعت سبز با همکاری شرکت های دانش بنیان
ذوب آهن اصفهان برای اجرای پروژه های زیست محیطی خود که در قالب یک طرح جامع زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست انجام می شود ، از همکاری شرکت های دانش بنیان بهره می گیرد .

به گزارش  چیلان ،در نشست مسئولین این شرکت با شرکت های دانش بنیان که در سالن جلسات دفتر مدیرعامل ذوب آهن با حضور حسین رجایی نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی و مسئولینی از شبکه تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد ، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن گفت : تجربیات گذشته نشان می دهد که انجام پروژه های زیست محیطی با اتکاء بر دانش داخلی و توان شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است.

وی افزود : این مجتمع عظیم صنعتی که بیش از ۵۵ سال تجربه در صنعت فولاد کشور دارد ، در راستای مسئولیت های اجتماعی خود ، انجام پروژه های زیست محیطی را در اولویت قرار داده است و با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان ، به زودی شاهد نتایج بسیار خوب در این زمینه خواهیم بود .

مدیرعامل ذوب آهن گفت : در این راستا بر اساس مذاکرات صورت گرفته ، دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور به زودی برای انعقاد تفاهم نامه جهت همکاری ذوب آهن با شرکت های دانش بنیان در پروژه های زیست محیطی در این مجتمع عظیم صنعتی حضور می یابد .

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس نیز در این نشست گفت : امیدوارم این همکاری با شرکت های دانش بنیان در زمینه اصلاح غبارگیرها و سیستم فیلتراسیون ذوب آهن اصفهان ، نتایج ملموسی در پی داشته باشد.

حسین رجایی ابراز امیدواری نمود که با انجام اقدامات لازم توسط ذوب آهن اصفهان و به ویژه از طریق همکاری با شرکت های دانش بنیان ، رضایت مردم منطقه از وضعیت زیست محیطی این شرکت حاصل گردد .

مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی ذوب آهن اصفهان نیز گفت : در برنامه جامع زیست محیطی ذوب آهن اصفهان ، ۳۸ محور در ۴ سطح اولویت بندی شده است که اقدامات برخی  محور ها انجام شده و مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است ، برخی محور ها در انتظار تایید این سازمان است و مابقی نیز در حال انجام می باشد.

وی افزود : امیدوارم از طریق مشارکت با شرکت های دانش بنیان بتوانیم مشکلات فناورانه پروژه های زیست محیطی را حل کنیم و از دانش روز در این زمینه بهره مند شویم .

2

تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲
شناسه مطلب : 51291
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی