روند ماهیانه تولید فولاد ایران چگونه است؟/  گزارش مقایسه‌ای تولید آهن و فولاد ایران در دو ماه اخیرکاهش ۱۱ درصدی تولید فولاد ایران در خرداد ماه به دلیل آغاز محدودیت‌های برقی
بنا بر آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید انواع محصولات زنجیره در خرداد ماه سال جاری نسبت به اردیبهشت کاهش داشته است؛ این اتفاق برآمده از محدودیت‌های برقی اعمال شده در آغاز فصل گرماست.

به گزارش  چیلان  و براساس آمار منتشره توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در تامین برق صنایع فولادی، تولید فولاد میانی ایران در خرداد ماه ۱۰.۹ درصد کمتر از اردیبهشت بوده و در پی این کاهش حجم تولید، در ماه سوم سال جاری هشت درصد بیلت و بلوم و ۱۵.۵ درصد اسلب کمتری تولید شد.

کاهش تولید انواع محصولات فولادی

همچنین در خردادماه کاهش انواع محصولات تخت و طویل فولادی نیز با کاهش سه درصدی روبه‌رو بوده است. میلگرد ۰.۶ درصد و ورق گرم ۸.۵ درصد افت تولید داشتند.

کاهش تولید آهن اسفنجی

طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در ماه خرداد ۲.۳ درصد آهن اسفنجی کمتری در مقایسه با اردیبهشت تولید کردند و حجم تولید آنها از ۳ میلیون و ۳۱۵ هزار تن به ۳ میلیون و ۲۳۹ هزار تن کاهش یافت.

در جدول زیر جزئیات آمار تولید فولاد کشور در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سال ۱۴۰۲ را ببینید:

photo 2023 07 12 13 04 17

 

2

تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۷
شناسه مطلب : 51832
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی