تعمیر دیزل رادیاتور فولادسازی فولاد هرمزگان برای نخستین بار
تکنسین حمل‌ونقل صنعتی شرکت فولاد هرمزگان گفت: برای نخستین بار دیزل رادیاتور دو مگاواتی خنک‌کننده کوره‌ها که از مهم‌ترین تجهیزات شرکت در زمان قطعی برق است، با اتکا به توان فنی کارشناسان شرکت و شرکت‌های داخلی با موفقیت تعمیر و تعویض شد.

به گزارش  چیلان ، تکنسین حمل‌ونقل صنعتی شرکت فولاد هرمزگان گفت: برای نخستین بار دیزل رادیاتور دو مگاواتی خنک‌کننده کوره‌ها که از مهم‌ترین تجهیزات شرکت در زمان قطعی برق است، با اتکا به توان فنی کارشناسان شرکت و شرکت‌های داخلی با موفقیت تعمیر و تعویض شد.

حجت عظیمی با اشاره به اینکه این دیزل رادیاتور وظیفه اصلی ارسال آب به کوره‌ها را برای خنک‌کاری بر عهده دارد، بیان کرد: واحد حمل‌ونقل صنعتی در شرکت فولاد هرمزگان که به‌عنوان زیرمجموعه مدیریت خدمات فنی و پشتیبانی فعالیت می‌کند، انجام امور تعمیرات ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین صنعتی و همچنین تعمیر ۲۲ دیزل سنگین از جمله دیزل رادیاتور دو مگاواتی سیالات در ابعاد حدود ۳.۵ در ۲.۵ متر را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه رادیاتور دیزل مذکور در فرایند بهره‌برداری طی چند سال گذشته دچار نشتی و خرابی شده بود، ادامه داد: پس از اینکه در جریان اجرای عملیات تعمیرات اساسی سال قبل، به دلیل ضرب‌دیدگی رادیاتور جایگزین موجود در انبار، موفق به تعویض رادیاتور خط تولید نشدیم، مقرر شد در جریان اجرای تعمیرات سال جاری با استفاده از توانمندی‌های تعمیرکاران شرکت و پیمانکاران داخلی استان این رادیاتور را تعمیر کنیم.

تکنسین حمل‌ونقل صنعتی شرکت فولاد هرمزگان تصریح کرد: با همکاری کارشناسان شرکت و پیمانکار طرف قرار داد، خوشبختانه این تجهیز بسیار مهم و حساس در مدت هفت روز تعمیر و به شرکت حمل گردید و پس از آن، تست‌های نشتی، فشار و سایر آزمون‌های لازم با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

به گفته عظیمی، هم‌زمان با روزهای نخست اجرای عملیات تعمیرات (شات‌دان)، رادیاتور قبلی دمونتاژ و رادیاتور تعمیرشده زیر بار با موفقیت نصب و راه‌اندازی شد. این در حالی است که نصب این رادیاتور باید از سقف انجام می‌شد که مخاطرات و سختی‌های خود را در پی داشت.

وی در پایان از حمایت‌های مدیریت ارشد شرکت، معاونان، مدیریت‌ها و کارکنان مرتبط و همچنین از پیمانکار طرف قرارداد که دلسوزانه در انجام این کار بزرگ ‌همت گماردند، تشکر و قدردانی کرد.

photo 2023 08 05 14 59 57 1024x682 1

2

تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۹
شناسه مطلب : 52577
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی