کاهش درصد پیش پرداخت، رقابت برای آهن اسفنجی را به ۷ درصد رساند/ نتیجه معاملات آهن اسفنجی در بورس کالا
دیروز شنبه 4 آذر ماه 1402، بورس کالا میزبان عرضه 104 هزار تن آهن اسفنجی بود که با توجه به ثبت تقاضای 1.6 برابری نسبت به عرضه، 100 درصد عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش  چیلان  ، دیروز شنبه ۴ آذر ماه ۱۴۰۲، بورس کالا میزبان عرضه ۱۰۴ هزار تن آهن اسفنجی بود که با توجه به ثبت تقاضای ۱.۶ برابری نسبت به عرضه، ۱۰۰ درصد عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

قیمت میانگین موزون هر کیلو آهن اسفنجی در معاملات اخیر نسبت به هفته گذشته ۱.۴ درصد افزایش داشت و  به ۱۱۸۶۸ تومان رسید. قیمت میانگین موزون معاملات آهن اسفنجی در هفته گذشته ۱۱۷۰۹ تومان بود.

بیشترین حجم عرضه روز گذشته آهن اسفنجی از سوی فولاد غدیرنی ریز و پارس فولاد سبزوار با ۲۰ هزار تن بود. بالاترین رقابت و قیمت دیروز آهن اسفنجی هم مربوط به پارس فولاد سبزوار با میانگین ۱۲۴۹۹ تومان بود .

خلاصه تحلیل  چیلان :

همان طور که گفته شد کاهش درصد پیش پرداخت، رقابت برای آهن اسفنجی را به ۷ درصد رساند این در حالی است که قبل از این پیش پرداخت برای خرید آهن اسفنجی در بورس کالا ۲۵ درصد بوده است که با ابلاغیه بورس به ۱۰ درصد در عرضه های روز گذشته رسید و سبب شد شاهد افزایش تقاضا و رقابت باشیم که در نتیجه رقابت ۷ درصدی ثبت شد.

در جدول فوق نتایج معاملات آهن اسفنجی قابل مشاهده است.

اسفنجی 2

2

تاریخ انتشار : ۵ آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۳
شناسه مطلب : 56709
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی