مجمع کگهر ۱۴۰۲/ گهر زمین سود ۴۰۰ تومانی تقسیم کرد
مجمع‌عمومی عادی و فوق‌العاده سالیانه شرکت سنگ‌آهن گهرزمین برای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۱ امروز با حضور بیش از ۹۴ درصد سهامداران در هتل المپیک تهران برگزار شد.

به گزارش  چیلان ،مجمع‌عمومی عادی و فوق‌العاده «کگهر» با حضور مدیرعامل، اعضاء هیات‌مدیره، حسابرس ویژه و نماینده سازمان بورس و بیش از ۹۴ درصد سهامداران برگزار شد و مصوب شد که به ازاء هر سهم ۴۰۰۰ ریال سود به سهامداران اختصاص یابد.

همچنین در مجمع فوق‌العاده «کگهر» درباره تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس تصمیم‌گیری و در پایان موارد به تصویب حاضران رسید.

از دیگر تصمیماتی که در این مجمع‌ به تصویب حاضران رسید؛ این بود که افزایش سرمایه در گام اول منوط به تائید طرح‌های توسعه‌ای شرکت و در گام بعدی مشروط به تامین منابع پرداختی است.

سود خالص ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیاردی کگهر در سال گذشته

مدیرعامل گهرزمین به سود خالص ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی شرکت در سال گذشته اشاره نمود و گفت: طبق آمار و ارقام ارائه شده در بورس؛ شرکت در سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سود خالص داشته است. البته توقع شرکت بیش از این رقم بود، اما تحقق همین مقدار هم در سطح کشور و در بین شرکت های معدنی‌ و صنعتی قابل‌توجه و نمونه است. اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است؛ به خصوص شرکت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن صادرات گندله‌ داشته که در بین دیگر صادرکنندگان میانگین قیمت خوبی داشته است.

وی در ادامه افزود: افزایش حق‌السهم و حق‌الانتفاع سازمان ایمیدرو نکته مهمی است که افزایش چشمگیری داشته است؛ در حالی که اصلا توقع این حد از افزایش را نداشتیم.

وی همچنین عنوان نمود: آبگیری از باطله‌هایی که از کارخانه‌ها خارج می‌شود نیز مسأله مهم دیگری است که در این زمینه نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و فکر می‌کنم تا یکسال آینده وارد مدار تولید شود که به موجب آن بخش مهمی از آب موردنیاز کارخانه که در حدود ۳ میلیون متر مکعب در سال است؛ به کارخانه‌ها برگشت داده می‌شود و با توجه به اینکه آبی که از خلیج‌فارس به منطقه منتقل می‌شود؛ با قیمت گزافی به دست ما می‌رسد؛ سودآوری خوبی هم برای شرکت به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر علاوه بر کاهش هزینه‌ها؛ از هدررفت آب نیز جلوگیری می‌ نماید.

مدیرعامل گهرزمین همچنین خاطرنشان کرد: برای اینکه شرکت در آینده سایت‌های دیگری را راه‌اندازی نماید و گهرزمین ۲ و ۳ و ۴ داشته باشیم؛ پروژه‌هایی در شهرستان بردسیر آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین از دیگر برنامه های توسعه ای این شرکت به معدن جانجا، پهنه جبال بارز، منطقه مکران و … اشاره نمود و در پایان پیشنهاداتی را ارائه نمود.

این مجمع در پایان با طرح پرسش و پاسخ از سوی سهامداران و حاضرین به پایان رسید.

مصوبات مجمع

  • فعالیت آزمایشگاهی به موضوع فعالیت شرکت اضافه گردید.
  • نام شرکت از سنگ آهن گهر زمین به معدنی صنعتی گهر زمین تغییر یافت.
  • اساسنامه شرکت با ۲۵ ماده و ۱۳ تبصره با اساسنامه مد نظر سازمان بورس تطابق یافت.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۵
شناسه مطلب : 56924
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی