بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت صبا فولاد خلیج فارس
دکتر سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با نخستین روز ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سفر به استان هرمزگان در قالب دور دوم سفر ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت، از شرکت صبا فولاد خلیج فارس بازدید کرد.

بهگزارش  چیلان ، دکتر سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با نخستین روز ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سفر به استان هرمزگان در قالب دور دوم سفر ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت، از شرکت صبا فولاد خلیج فارس بازدید کرد.

در این بازدید که دکتر مهدی مسکنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر علیرضا زمان پور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صبا انرژی)، دکتر احسان دشتیانه مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس و معاونین و مدیران این شرکت نیز حضور داشتند، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بخش های مختلف کارخانه صبا فولاد خلیج فارس نخستین تولید کننده بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) در ایران و طرح توسعه این کارخانه بازدید به عمل آورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین نمایشگاه قطعات و تجهیزات بومی سازی شده توسط شرکت صبا فولاد خلیج فارس را مورد بازدید قرار داد.

در ادامه نیز نشستی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صبا انرژی) و مدیرعامل و معاونین شرکت صبا فولاد خلیج فارس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در این نشست، گزارشی از روند اقدامات و فعالیت های این شرکت از جمله در زمینه رشد تولید، پذیره نویسی سهام شرکت در بورس، طرح توسعه، بومی سازی قطعات و دیگر بخش ها را ارائه کرد.

صبا فولاد خلیج فارس نخستین تولیدکننده بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) در ایران و از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس قرار دارد.

این شرکت در سال ۱۴۰۲ که مزین به مهار تورم و رشد تولید است، توانست رکورد تولید سالیانه به میزان یک میلیون و ۶۲ هزار و ۸۶۸ تن بریکت گرم آهن اسفنجی را در سال مالی یک دی ۱۴۰۱ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲ به ثبت برساند.

همچنین بزرگ ‌ترین تأمین مالی تاریخ بازار سرمایه در فرابورس با پذیره‌ نویسی ۴۴۵۰ میلیارد تومانی صبا فولاد خلیج فارس محقق شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۰
شناسه مطلب : 58519
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی