رصد چیلان از تحولات منطقه‌ای فولاد و صنایع معدنیعراق بر واردات میلگرد عوارض ۲۰درصدی وضع کرد ​/ فولادسازان عراقی از سختی رقابت با ایرانی‌ها می‌گویند
عراق با هدف حمایت از تولید داخل بر واردات میلگرد ۲۰درصد عوارض وضع کرد، این در حالی است که این کشور یکی از اصلی‌ترین بازارهای میلگرد ایران به شمار می‌آید.

به گزارش  چیلان  وب‌سایت استیل رادار روز پنج‌شنبه ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) از افزایش تعرفه‌های واردات میلگرد به عراق خبر داد؛ بنا بر این خبر دولت عراق با هدف تقویت اقتصاد کشور و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی تعرفه پایداری را بر واردات میلگرد اعمال کرده است.

عراق بنا دارد با اعمال تعرفه‌ها تولید داخل را تشویق کند و از میزان وابستگی به واردات بکاهد. بر همین اساس دولت عراق عوارض گمرکی ۲۰درصدی بر واردات میلگرد از تمام مبادی وضع کرده است، این عوارض در حالی وضع می‌شود که تقاضا برای میلگرد در عراق رو به رشد است.

این گزارش در ادامه از ایران به عنوان صادرکننده بزرگ میلگرد به عراق یاد می‌کند و می‌افزاید که با وضع تعرفه‌ها از سوی عراق صادرات میلگرد از ایران به این کشور با چالش مواجه می‌شود، ایران از دیرباز سهم چشمگیری در تامین میلگرد عراق داشته است و در سال گذشته ۶۴درصد از کل صادرات میلگرد ایران به مقصد عراق صورت گرفت.

تولیدکنندگان داخلی عراق با اعلام خرسندی از این تصمیم دولت از افزایش مشکلات در رقابت با تامین‌کنندگان خارجی می‌گویند و به طور ویژه به ایرانی‌ها و قیمت‌های غیرقابل رقابت آنها اشاره می‌کنند.

عراق در سال گذشته نیز با هدف حمایت از تولید داخل بر واردات میلگرد از همه مبادی تعرفه ۳۰درصدی وضع کرده بود.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۷
شناسه مطلب : 60857
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی