با هدف تامین مواد اولیه فولادسازان:پیشرفته ترین کارخانه زغالشویی کشور به بهره برداری رسید
کارخانه زغالشویی سوادکوه با هدف تامین مواد اولیه کارخانه های فولاد کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش  چیلان ، پیشرفته ترین کارخانه زغالشویی کشور همزمان روز گذشته و در جریان سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان مازندران، در شرکت زغالسنگ البرز مرکزی افتتاح شد.

ظرفیت تولید این کارخانه ۳۵۰ هزار تن است که سالانه با خوراک ورودی ۵۰۰ هزار تن زغالسنگ خام تولید می شود.

به گفته مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو کارخانه جدید زغالشویی البرز مرکزی. پساب صنعتی ندارد و در عبن حال ۱۷ درصد نسبت به کارخانه های مشابه. پسماند کمتری دارد.

وی در جریان بازدید و افتتاح این کارخانه اظهار داشت: این طرح از اوایل سال ۹۳ و با هدف تامین مواد اولیه صنعت فولاد کشور آغاز به کار کرد واز پاییز گذشته به تولید آزمایشی رسید.

وی تصریح کرد: این طرح توسط ‏دو شرکت داخلی (فکور صنعت به عنوان پیمانکار و کاوشگران به عنوان مشاور) ساخته شد و ۷۰ درصد تجهیزات آن از سوی شرکت های داخلی تولید شده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو همچنین خبر داد که با انجام اکتشاف در استان مازندران، ۲۰ میلیون تن به ذخایر زغالسنگ منطقه البرز مرکزی اضافه شده به طوری که میزان ذخایر این ماده معدنی به ۱۴۰ میلیوتن رسیده است. سطح اکتشافی در منطقه به ۳هزار کیلومتر مربع می رسد. وی که در حضور مقامات استان و مردم منطقه سخن می گفت، تاکید کرد: هر پروژه ای که تعریف کرده ایم، بودجه آن نیز مشخص و تامین شده است.

کرباسیان درباره پروژه کک سازی کرد آباد هم گفت: بنابر ملاحظات زیست محیطی این طرح ‏با مشکلاتی در اجرا مواجه شده اما با توجه به جذب مشاور آلمانی، مقرر شده با تایبد آن شرکت، پروژه به مرحله اجرا برسد. ‏وی درباره اثرات برجام در بخش معدن اظهار داشت: تا پیش از برجام، حتی شرکت های مشاور خارجی هم حاضر به مذاکره در داخل کشور نبودند اما از سال گذشته همان شرکت های خارجی و پیمانکاران، مشغول کار در داخل کشور ما شده اند.

2

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
شناسه مطلب : 11862
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.