تازه ترین عناوین
مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صمت خبر داد: رشد ۱۳ درصدی تولید محصولات فولادی و فولاد خام در بهار ۹۶/ تولید فولاد خام به بیش از ۵ میلیون تن رسید
در 3 ماهه نخست سال جاری تولید مجموع محصولات فولادی به 4 میلیون و 870 هزارتن رسید که در مقایسه با 3 ماهه سال 95 رشد 13 درصدی را نشان می دهد.

میکاییل عظیمی، مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر که رشد تولید محصولات فولادی کشور در طول سه ماهه نخست امسال ۱۳ درصد بوده است گفت: طی ۳ ماهه نخست امسال یک میلیون و ۶۰۷ هزارتن «انواع میلگرد شاخه  و کلاف» تولید شد که نسبت به ۳ ماهه پارسال از رشد ۵ درصدی برخوردار شده است.

وی افزود: براساس اطلاعات ارایه شده دفتر صنایع معدنی  وزارت صنعت، معدن وتجارت؛ در این مدت تولید «انواع ورق گرم » در ضخامت های مختلف به میزان یک میلیون و ۸۴۷ هزار تن گزارش شده که نسبت به دوره مشابه خود در سه ماهه سال ۹۵ حکایت از رشد ۳ درصدی دارد.

عظیمی خاطرنشان کرد: طی ۳ ماهه نخست امسال تولید « انواع ورق سرد» به ۶۲۷ هزارتن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خود رشد ۵۱ درصدی یافته است. همچنین تولید «انواع ورق های پوشش دار، رنگی، گالوانیزه و قلع اندود» به ۳۹۷ هزارتن رسیده که نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۵ رشد ۶۵ درصدی را گواه است.

وی در ادامه یادآور شد : طی ۳ ماه نخست امسال تولید « سایر محصولات فولادی » به ۲۲۵ هزارتن رسید که در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته رشد ۱۵۰ درصدی را ثبت کرده است.

عظیمی با اعلام اینکه طی ۳ ماهه نخست امسال ۵ میلیون و ۳۱۲ هزارتن فولاد خام  با رشد ۱۳ درصدی نسبت به ۳ ماهه سال ۹۵ در کشور تولید شده است، افزود : طی ۳ ماهه نخست امسال تولید شمش ( بیلت و بلوم ) به ۲میلیون و ۷۰۸ هزارتن رسید که نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته رشد ۱۰درصدی را نشان می دهد.

همچنین تولید اسلب با ۲ میلیون و ۶۰۴ هزارتن با رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال قبل خود مواجه بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
منبع : شاتا
شناسه مطلب : 13797
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.