گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش قیمت‌ها تحت تأثیر روند نزولی بازار جهانی فولاد
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۰۷ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۵.۵ دلاری یا ۰.۹ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته تغییری نداشت و ۷۱۰ دلار به ازای هر تن بود.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۰۷ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۲۷ مرداد، کاهش ۰.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

اگرچه به دلیل محدودیت‌های شدید مصرف برق، عرضه فولاد صادراتی ایران به شدت پایین آمده است، اما با وجود این کاهش عرضه، قیمت فولاد صادراتی ایران تحت تأثیر روند نزولی بازار جهانی فولاد، کاهش یافته است. قیمت اسلب صادراتی ایران نسبت به سقف آن در اردیبهشت سال جاری، ۱۴۰ دلار به ازای هر تن، معادل ۱۶ درصد، و قیمت بیلت صادراتی ایران نسبت به سقف آن در اردیبهشت ۶۹ دلار به ازای هر تن، معادل ۱۰ درصد کاهش یافته است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

فولاد صادراتی ایران 18

2

تاریخ انتشار : ۶ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
شناسه مطلب : 37575
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی