تغییر اهداف صادراتی فولاد خوزستان برای سال جاری
فولاد خوزستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات نیمه نهایی ایران قصد دارد تا پایان سال جاری صادرات خود را گسترش دهد.

ترجمه  چیلان  از متال اکسپرت، فولاد خوزستان در نظر دارد به پشتوانه تقاضا از سوی خریداران بیلت در منطقه منا و آسیا، صادرات خود را افزایش دهد.

فولاد خوزستان انتظار دارد تا پایان سال صادرات خود را به ۲.۲ میلیون تن برساند که درصورت تحقق این هدف، رشد صادراتی ۱۵.۸ درصدی در این شرکت به ثبت خواهد رسید.

این شرکت پیش از این صادرات ۲ میلیون تنی را تا پایان سال هدف گذاری کرده بود.

حتی مثبت بودن نتایج فروش و عملکرد تولید می تواند باعث شود این شرکت صادرات ۲.۶ میلیون تنی را برای امسال برنامه ریزی نماید.

براساس گزارش فولاد خوزستان در ۸ ماهه اول امسال ۲.۵ میلیون تولید محصول نیمه نهایی داشته که از این میزان ۱.۹ میلیون تن به مشتریان خارجی فروخته شده است.

این شرکت انتظار دارد تا پایان سال به تولید ۳.۷ میلیون تن یعنی ظرفیت اسمی کارخانه برسد که در این صورت ۲.۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش تولید را شاهد خواهد بود.

عملکرد مثبت صادراتی فولاد خوزستان و طرح های مثبتی که این شرکت برنامه ریزی کرده، عمدتا تاشی از عدم حضور چین در بازار و افزایش تقاضای بازارهای بین الملل برای بیلت در سال جاری بوده است.

گفتنی است، ۷۰ درصد از فروش فولاد خوزستان بیلت بوده درحالی که فروش اسلب بین ۳۰ تا ۴۰ درصد گزارش شده است.

به گفته تحلیلگران تمایل به خرید بیلت ایران در سال جاری به طور ویژه بالا بوده و انتظار می رود فولاد خوزستان همچنان موقعیت خود را در میان صادرکنندگان فولاد ایران حفظ نماید.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
شناسه مطلب : 15725
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.