حرکت میدکو در مسیر توازن زنجیره فولاد
اگرچه با افتتاح طرح های در دست اجرای شرکت هایی همچون میدکو توازن در فولاد تاحدود زیادی برقرار می شود اما در بخش اکتشاف هنوز خلاء اساسی وجود دارد.

علی اصغر، مدیر عامل هلدینگ میدکو در گفت و گو با  چیلان  گفت: سرمایه گذاری در صنعت سرمایه بر و رقابتی همچون فولاد مستلزم داشتن نگاه استراتژیک و مطالعات فنی و اقتصادی به روز و البته توجه به منافع ملی کشور در کنار منافع بنگاهی است.

وی افزود: شرکت های فعال در این صنعت، باید کل زنجیره فولاد را یکجا و به طور کامل ببینند.

پورمند با بیان اینکه میدکو نیز توانسته کل زنجیره فولاد را یکجا و به طور کامل ببیند گفت: با توجه به کمبودهای موجود در زنجیره فولاد به سمت پر کردن این خلاءها حرکت کرده تا علاوه بر تضمین سود بنگاهی، در ایجاد توازن زنجیره فولاد نیز نقش خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: میدکو با برنامه ریزی هایی که انجام داده، در یک سال اخیر ۵ میلیون تن به ظرفیت گندله کشور اضافه کرده و با یاری خدا و افتتاح سایر طرح های میدکو تا پایان سال ۹۷ ، سهم ۱۷ درصدی در صنایع بالادستی و حدود ۱۱ درصدی در تولید فولاد کشور را از آن خود خواهد کرد.

مدیرعامل میدکو تصریح کرد: با افتتاح طرح های تعریف شده، توازن در زنجیره فولاد کشور به طور نسبی برقرار خواهد شد. اما در بخش اکتشاف هنوز خلاء اساسی وجود دارد و باید اولویت اصلی در سال های آتی اکتشاف باشد همچنانکه ما نیز در میدکو از طریق پهنه های کرمان، قزوین و اردبیل به این موضوع توجه کرده ایم.

2

تاریخ انتشار : ۱۲ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸
شناسه مطلب : 16133
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.