تازه ترین عناوین
دولت مسیر واردات فولاد را هموار نکند
دولت با آسیب شناسی مسیر تولید به ویژه برخی محصولات صنعتی که در سال های اخیر به تولید داخلی رسیده اند، از هموارسازی مسیر واردات فولاد جلوگیری کند.

سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد به منظور ایجاد ثبات در سیاست های تجاری کشور و آرامش خاطر تولیدکنندگان و سرمایه گذاران نظام تعرفه ای واردات فولاد را برای ۴ سال آینده مشخص نماید گفت: وزیرصمت در نظر دارد این نظام تعرفه ای را با مشورت بخش خصوصی و ذینفعان حوزه فولاد تدوین و به دولت برای تصویب ارائه دهد.

خلیفه سلطانی خاطرنشان کرد: البته وزارت خانه تدابیر لازم برای مواقع ضروری در جهت وضع safe guard را هم مد نظر دارند.

وی اظهار داشت: فارغ از میزان تعرفه هر محصول در این نظام تعرفه ای، نکته قابل توجه این است که صدور مجوزهای خاص در این زمینه تحت عنوان بند ۳ یادداشت های ذیل مندرجات فصل ۷۲ و یا تحت شمول موادی از قانون امور گمرکی باید حذف یا به طور اساسی اصلاح شود چرا که این مسیر، از یک سو به عنوان مأمن واردکنندگان برای واردات بدون تعرفه شناخته می شود و از سوی دیگر احتمال بروز مفسده به واسطه صدور مجوزهای خاص را افزایش می دهد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: لازم است دولت محترم با آسیب شناسی این مسیر خاص، به ویژه در خصوص برخی محصولات صنعتی که در سال های اخیر به تولید داخلی رسیده اند، از هموارسازی مسیر واردات فولاد جلوگیری کند.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
شناسه مطلب : 16189
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.