توسعه فولاد خوزستان از بالا دست و پایین دست مد نظر است
فولاد خوزستان در نظر دارد به منظور کاهش هزینه های تولید خود زنجیره فولاد را هم در پایین دست و هم در بالادست توسعه داده و تکمیل نماید.

محمد کشانی، مدیر عامل فولاد خوزستان در گفت و گو با  چیلان  گفت: تکمیل زنجیره تولید در فولاد خوزستان از اهداف اساسی این شرکت از ابتدای تاسیس تاکنون بوده و در این راستا تکمیل تولید بالادستی و توسعه پایین دستی را مدنظر داریم.

وی افزود: در بالا دست قصد تامین ماده معدنی خود از معدن و اتصال به نقطه شروع زنجیره فولاد را داریم و در پایین دست نیز، تولید محصولات نهایی از جمله اهداف شرکت است که با توجه به گرفتن مصوبات لازم، امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

مدیرعامل فولاد خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر فولاد خوزستان، ماده اولیه مورد نیاز خود را از معادن موجود در کشور تامین می کند اما در صدد هستیم توسعه بالادستی و تکمیل زنجیره تولید در فولاد خوزستان از سنگ آهن تا فولاد را محقق کنیم.

وی ادامه داد: تکمیل زنجیره فولاد در فولاد خوزستان تاثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه های تولید شرکت خواهد داشت. البته در این زمینه با چند شرکت مذاکراتی داشته ایم اما هنوز نتیجه مطلوب حاصل نشده است.

کشانی افزود: از لحاظ توسعه پایین دستی هم از آنجایی که این شرکت، بخش زیادی اسلب تولید می کند، بحث احداث کارخانجات ورق و در موازات آن میلگرد مطرح است که زمان تحقق این امر مشخص نیست.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ دی ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
شناسه مطلب : 16205
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.