تازه ترین عناوین
رئیس هیئت عامل ایمیدرو در گفت و گو با چیلان:در تلاشیم تمامی حلقه های زنجیره فولاد را از طریق بورس کالا عرضه کنیم
بورس کالا با شفافیتی که در معاملات ایجاد می کند می تواند به اختلافات بین فولادی ها و سنگ آهنی ها در بحث عرضه و خرید پایان دهد.

دکتر مهدی کرباسیان، رئیس هیئت مدیره ایمیدرو در گفت و گو با  چیلان  گفت: در حال حاضر انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن با وضع عوارض صادراتی مخالف است درحالی که با تفکری که در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد، وضع تعرفه را لازمه تامین نیاز واحدهای داخلی می داند.

وی عنوان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است برای وضع هرگونه عوارض صادراتی و تعرفه وارداتی باید با انجمن های تخصصی و مربوطه گفت و گو شده و نظر آنها در رابطه با آن اخذ گردد.

کرباسیان درخصوص عرضه های سنگ آهن در بورس هم معتقد است بورس کالا با شفافیتی که در معاملات ایجاد می کند می تواند به اختلافات بین فولادی ها و سنگ آهنی ها در بحث عرضه و خرید پایان دهد گفت: ایمیدرو از عرضه سنگ آهن در بورس کالا برای صنایع داخلی علاوه بر عرضه های صادراتی که صورت می گیرد، استقبال می کند.

وی افزود: اعتقاد ما این است که فروش داخلی سنگ آهن هم از طریق بورس کالا صورت گیرد.

کرباسیان این را نیز خاطرنشان کرد: شفافیتی که بورس در روند عرضه، تقاضا و قیمت ایجاد می کند می تواند عاملی باشد بر اینکه شاهد عرضه سایر اقلام زنجیره از قبلی گندله و کنسانتره در بورس باشیم.

2

تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
شناسه مطلب : 17155
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.