عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با چیلان:برای نجات اقتصاد به بخش خصوصی میدان بدهیم
بخش خصوصی واقعی و موفق به جای خروج سرمایه از کشور ترجیح داده سرمایه های خود را در کشور و در تولید داخلی هزینه کنند اما این حضور موفق تاحدودی حس خطر را در بین بخش دولتی و خصولتی ایجاد کرده و در نتیجه سبب ایجاد محدودیت هایی برای بخش خصوصی واقعی شده است.

احمد خوروش عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با  چیلان  با بیان اینکه بخش خصوصی از دهه ۸۰ و زمانی که حس کرد قدرت رقابت در بازار را دارد، امکان حضور در فعالیت های اقتصادی و تولیدی را یافت گفت: یکی از نمونه های این واحدها مجتمع فولاد کویر است که اکنون به جرات می توان گفت یکی از بزرگترین واحدهای فولادی کشور محسوب می شویم و براساس نیاز کشور در حال تولید است.

وی افزود: بخش خصوصی واقعی و موفق به جای خروج سرمایه از کشور ترجیح داده اند سرمایه های خود را در کشور و در تولید داخلی هزینه کنند اما این حضور موفق تاحدودی حس خطر را در بین بخش دولتی و خصولتی ایجاد کرده و در نتیجه سبب ایجاد محدودیت هایی برای بخش خصوصی واقعی شده است.

خوروش اظهار داشت: واحدهای دولتی قدرت استفاده از رانت های مالی را دارند اما در بخش خصوصی درصورت بروز مشکل مالی یا تعدیل نیرو، بلافاصله شرایط برای حذف آنها از گردونه رقابت و تولید فراهم می شود و این در حالی است که شاید تنها راه نجات اقتصاد ایران، میدان دادن به بخش خصوصی واقعی است.

2

تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
شناسه مطلب : 17605
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.